Hlavní navigace

DPH - pozemek a s tim spojene naklady

  • (neregistrovaný) 194.228.217.---

    23. 10. 2007 13:44

    Dobry den,
    mam na Vas vsechny velkou prosbu. Akciova spolecnost koupila pozemek na uver, za ucelem vystavby. Nyni vyvstava otazka ?
    Protoze a.s. je platce DPH a musela si k tomuto projektu zaplatit developerskou firmu, ktera zajistuje inzenrské studie a jine cinnosti spojene s tim to pozemkem, zda z techto prijatych faktur mohu uplatnit DPH ?
    Protoze, tato a.s. byla zalozena se zamerem koupe pozemku a jine aktivity nema, tudiz zadne uskutecnene zdanitelne plneni - tak si myslim, ze se to financnimu uradu nebude libit.
    Predem dekuji za odpoved

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2007 14:06

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: DPH - pozemek a s tim spojene naklad
      *** Ono to záleží na tom, zda Váš výdaj, u kterého byste si uplatnili DPH, bude souviset s nějakým příjmem, který nebude osvobozen. ***

    • 23. 10. 2007 14:13

      kaca (neregistrovaný) 194.228.217.---

      Re: DPH - pozemek a s tim spojene naklad
      No na fakturach je napsano - develeperskou a inženýrské práce, na nasledujici zpracovani dokumentace a jeste jedna je na posudky a pruzkumy vse je napsano na zakazce "Obytny komplex ....". Omlouvam se, ale co se tyce pozemku tak delam vse poprve - vsechno musi byt na poprve. Radeji si necham poradit. Dekuji

    • 23. 10. 2007 14:27

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: DPH - pozemek a s tim spojene naklad
      *** Vůbec se neomlouvejte :-)) Na těch pozemcích budujete nějakou "věc", jejíž součástí je tenhle projekt, tahle faktura. A záleží na tom, co s tou "věcí" pak bude. V §72 ZDPH máte uvedeno, kdy je nárok na odpočet - ten nebývá pokud plnění použijete pro uskutečnění nějakého osvobozeného. Pokud tedy tuhle "věc" byste prodali jako osvobozené plnění, pak při nabytí "věci" nárok na odpočet nemáte. Takže nejdříve posoudit, co s tou "věcí" bude dál (proč se buduje), posoudit, zda nebude předmětem nějakého osvobozeného plnění (třeba §56) a podle toho možnost uplatnit nárok na DPH. ***

    • 23. 10. 2007 15:15

      Kaca (neregistrovaný) 194.228.217.---

      Re: DPH - pozemek a s tim spojene naklad
      Moc dekuji .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).