Hlavní navigace

"svědečné" a zdravotní pojištění

• (neregistrovaný) 212.111.31.---

23. 10. 2007 14:54

Co byste potvrdili, pokud měl zaměstnanec celý den pracovní volno bez náhrady mzdy, jako ušlou mzdu pro "svědečné" (svědek v případě dopravní nehody, kterou nezavinil a ani nebyl účastník) ? Chtějí hrubou mzdu, to je mi jasné, ta je 575 Kč. Jak mám ale vyčíslit zdravotní pojištění? Protože je to celý den, musím dopočítat jeden den z minimální mzdy. Máme však písemnou dohodu, že zaměstnanec uhradí ZP i za zaměstnavatele. Takže si myslím, že zaměstnanec je škodný i o tohle. Dá se k tomu najít více názorů, tak nevím. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2007 8:14

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Re: "svědečné" a zdravotní pojištění
      Také je možné dát zaměstnanci volno s náhradou mzdy, a vynaložené prostředky pak fakturovat soudu - včetně sociálního a zdravotního pojištění, které hradí zaměstnavatel (=refundace). Ověřila bych si ale raději u toho soudu, že to budou akceptovat. Jinak s vámi souhlasím, pokud to bude neplacené volno a chcete po zaměstnanci úhradu ZP, někam bych to tam poznamenala jako jeho další výdaj. Mám zkušenost, že každý soud chce něco jiného - některý dokonce ještě i dnes čistou mzdu, některý rád uhradí fakturu, někde si chtějí svědkům platit sami...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).