Hlavní navigace

Náhrady jízdného

  • (neregistrovaný) 212.80.64.---

    23. 10. 2007 15:51

    Používám k podnikání vozidlo, které si půjčuji od příbuzného za měsíční poplatek. Zajímalo by mě zda si můžu uplatnit i základní náhradu za km, nebo jen náhradu za spotřebu pohoných hmot? Majitel vozu musí platit silniční daň. Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2007 20:46

      Marek (neregistrovaný) 82.150.166.---

      Re: Náhrady jízdného
      Můžete uplatnit jen náhradu za spotřebované PHM, uplatnění náhrady za použití vozidla Vám brání ustanovení § 24/2/k/3., kde je základní náhrada 3,80 podmíněna vlastnictvím vozidla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).