Hlavní navigace

Dovoz ojetých automobilů a DPH

 • (neregistrovaný) 88.100.52.---

  23. 10. 2007 16:52

  Dobrý den , prosím o radu jak správně vyplnit přiznání k DPH při dovozu ojetin z Holandska.Kupní smlouva je s proškrtnutou sazbou DPH.Mohu uplatnit zvláštní režim? Auta jsou prodávána soukromým osobám.Jak je to s DPH při prodeji těchto aut a dále s s výdaji souvisejícími s uvedením aut do provozu v ČR ( technická , emise)Pro auta si jezdíme sami , jak je to s nákupem PHM v zahraničí mohu je uplatnit ve výdajích?
  Moc děkuji za radu Romana

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 10. 2007 17:31

   anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

   Re: Dovoz ojetých automobilů a DPH
   Vycházím z předpokladu, že se nebude jednat o nové dopravní prostředky dle defice uvedené v § 4 ZDPH. Komu vy budete prodávat, je vedlejší. Při použití zvl. režimu odvedete při prodeji DPH pouze z přirážky. Pokud nebudete moci použít zvl. režim (nákup od plátců, kteří vám neprodávají ve zvl. režimu), pak při prodeji odvedete DPH z celé prodejní ceny.
   Pokud pořízujete od neplátců nebo od plátců, kteří již prodávají ve zvláštním režimu, pak můžete i vy uplatnit zvláštní režim. V přizní k DPH se tento nákup nijak neprojeví, jelikož se nejedná o zdanitelné plnění.
   Pokud pořizujete od plátců, pro které prodej nebyl ve zvl. režimu, pak musíte přidanit a máte nárok na odpočet (pokud se bude jednat o zboží) a při prodeji odvedete DPH z prodejní ceny. Při pořízení zboží v přiznání k DPH uvedete na ř. 220 a 320.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).