Hlavní navigace

Provize od penzijního fondu

• (neregistrovaný) 213.250.229.---

24. 10. 2007 7:39

Dobrý den, chci se zeptat, zda pokud dostávám provize za placení příspěvků zaměstnancům na penzijní připojištění, zda se z hlediska DPH jedná o ostatní plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně, dle paragrafu 51 a 55. Moc děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2008 13:04

PK (neregistrovaný) 88.103.153.---

Re: Provize od penzijního fondu
      Dobrý den, nyní řeším ten samý problém. Dostáváme odměnu 3% od pojišťovny za jednotnou platbu a dále dostáváme odměnu od KAPITOLU za to, že jim dáme "tip" na uzavření smlouvy. Jak jste prosím tento problém řešila. Odvedla jste z toho DPH? Díky za radu.

• 7. 10. 2008 12:27

Lucka (neregistrovaný) 213.250.229.---

Re: Provize od penzijního fondu
      Dobrý den. velice se omlouvám za pozdní odpověď. Co se týká té provize, tak z toho DPH neodvádím, našla jsem si v zákoně o DPH (paragraf 51 odst. 1 d) a paragraf 55), že jsou to plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet (tak jak jsem již psala). Z toho důvodu ani toto plnění neuvádím do přiznání. Vzhledem k tomu, že se v našem případě jedná o zanedbatelnou sumu (kolem 100Kč čtvrtletně), tak nic víc neřeším. Ale pokud vím, tak když někdo provozuje takovéto činnosti, tak z nich sice DPH neplatí, ale zároveň si nemůže ani všechna DPH uplatňovat. Doufám, že Vám moje odpověď aspoň trochu pomůže, jinak pro Vaši jistotu...tehdy jsem tento konkrétní problém také řešila s auditorem specializovaným na DPH, který mi potvrdil, že z toho DPH neplatím a ani to do přiznání neuvádím. Mějte se hezky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).