Hlavní navigace

Grant-sdružení právnických osob

 • (neregistrovaný) 80.188.41.---

  24. 10. 2007 13:46

  Zdravím všechny přítomné a prosím o radu.Sdružení právnických osob získalo grant z kraje v rámci projektu šetrné turistiky.V rámci projektu nakoupí turistické mapy, stojany na kola,lavičky..
  já to brala á blok jako pořízení souboru movitých věcí,účto : předpis grantu..346//901, připsání na BÚ 221//346, předpis dodav.fa 042//321, při zařazení do majetku do užívání 022//042, stanovení odpisů a stanovení částky, zvyšující výnosy z odpisů v poměru přijatá dotacexpořizovací cena 901//649.
  Jenže pořízené mapy byly rozdány členům sdružení podle rozdělovníku, tzn.nezůstávají v majetku sdružení.
  Máte někdo zkušenosti s účtováním a s tímto případem? Moc všem děkuji za pomoc.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 10. 2007 17:00

   LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

   Re: Grant-sdružení právnických osob
   V první řadě je třeba vycházet z propozic grantu - to je individuální záležitost.
   Do souboru movitých věcí bych nikdy dobrovolně nešla, současně se obávám, že grantové propozice asi nebudou v duchu tvorby souboru. Navíc, pokud by šlo o investiční charakter, přijatá částka snižuje vstupní cenu investice.
   Doporučuji kontaktovat odborníka někde v místě, neboť bez všech souvisejících informací nelze spolehlivě poradit. Navíc pokud by nebyly naplněny grantové podmínky, hrozí dost velký průšvih.

  • 25. 10. 2007 7:07

   Hela (neregistrovaný) 80.188.41.---

   Re: Grant-sdružení právnických osob
   Dobrý den, moc díky, p. či sl.Leo, za odpověď a snahu poradit.Je pravdou,že se ve smlouvě o poskytnutí grantu nepíše, zda se poskytuje na inv.či neinv.výdaje.Jsou vyjmenovány právě výše uvedené mapy, stojany, lavičky podél turist.tras v rámci projektu podpory šetrné turistiky.Jelikož u právnických osob nepotřebuji účelový znak, jako u obcí,které také účtuji,je třeba jinak zohlednit a přehledně doložit výdaje a příjmy celé akce.Možná, že jsem to chytla za špatný konec, ale vzala jsem to jako celkový projekt a výdaje na něj.Ještě jsem zapomněla hned zkraje uvést, že se sice jedná o sdružení právnických osob, ale NO, kde se účtuje při pořízení IM právě proti jmění , s tím, že do odpisů jde celá pořizovací cena a to, že v podstatě byla část pořiz.ceny majetku z cizích zdrojů, je ošetřeno proúčtováním výnosů, jak jsem výše uvedla, čili o dopadu na HV při pořízení z grantu vím.Odborníka v místě stále hledám, jelikož jsem se s NO začala potýkat letos poprvé, a má to zas jiná specifika,takže sbírám nové zkušenosti.
   Ale jelikož je takových organizací víc (já jen, že existuje i sdružení obcí, které se účtuje zas jinak-v rozp.skladbě..), je to takový zvláštní paskvil, mám ještě na dnešek vyhozeny nějaké kontakty a pokusím se zjistit, jak to vlastně v tomhle případě bude.Jinak příjemný den, ať se Vám daří a ještě jednou moc díky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).