Hlavní navigace

Daň z úroku

  • (neregistrovaný) 212.71.156.---

    24. 10. 2007 15:01

    mám provozní účet, na který mi banka jednou za čtvrt roku připíše
    nějaký výnosový úrok, musím tento úrok danit? Nelze se tomu nějak vyhnout? Díky předem za všechny odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2007 18:03

      Myška (neregistrovaný) 89.103.5.---

      Re: daň z úroku
      Pokud jsou již připsané úroky zdaněny srážkovou daní, což by pod připsanými úroky bylo uvedeno tak je danit nemusíte. Pokud však zdaněny nejsou pak je zdaníte v §8 až budete podávat daňové přiznání. Dávám do daň.evidence jako nedaňový příjem a pak v přiznání dám v přiznání do §8.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).