Hlavní navigace

Porizeni zbozi z EU,zaloha a kurz.ztraty

  • (neregistrovaný)

    24. 10. 2007 18:49

    Zdravim,

    rad bych se zeptal na nasledujici.

    Je mi jasne uctovani kurzovych ztrat v pripade nakupu na fakturu, kterou zaplatim pozdeji nez datum vydani a tudiz je cena na fakture a zaplacena cena diky rozdilnemu kurzu odlisna. Rozdil vypocteny dle kurzu CNB pro obe data pak uctuju na kurzove ztraty/zisk.

    Ale neni mi zcela jasna platba zalohy v tomto pripade.
    Zalohova faktura mi dorazi jen jako mail a ja zaplatim presne pozadovanou castku. Platba a datum vystaveni je taky odlisny a tudiz rozdilne i castky dle kurzu, ale preci jen mi prijde ze o zalohovce se neuctuje a kurzove rozdily pak zauctovat staci u konecne faktury.

    Predpokladam tedy ze zalohovku proste zalozim do ucetnictvi (castku v Euro a kurz me banky ke dni platby) a zaplatim dle aktualniho kurzu moji banky v den platby. U konecne faktury ji uplatnim a kurzove rozdily vycislim ze zbytku castky.

    Je to tak spravne ?

    Diky ...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2007 7:45

      Ma (neregistrovaný)

      Re: porizeni zbozi z EU,zaloha a kurz.zt
      Ano - zálohovou fakturu proúčtujete skutečným kurzem banky. Fakturu daň.doklad zaúčtujete kurzem DUZP. Uhradíte si 321/314 - tj. tak jak byla skutečně záloha uhrazena. Vzniklý kurzový rozdíl proúčtovávám vnitřním účetním dokladem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).