Hlavní navigace

Prodej auta a DP k DPH-SPĚCHÁ PROSÍM

  • (neregistrovaný) 62.141.2.---

    25. 10. 2007 9:15

    Dobrý den,
    Velmi vás prosím o radu.
    OSVČ zakoupil v r.2005 auto v hodnotě. 30.9.2007 ho ještě neodepsané prodal. Můžu auto k 25.9. vyřadit z OM, aby příjem z prodeje zdanil podle §10 a tak příjem nevstupoval do vyměřovacích základů pro zdr. a soc. pojištění? A musím tuto částku uvádět na přiznání k DPH v ř. 530 a 540?

    Děkuji všem za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2007 9:46

      iva (neregistrovaný) 62.141.2.---

      Re: prodej auta a DP k DPH-SPĚCHÁ PROSÍM
      >Dobrý den,
      >Velmi vás prosím o radu.
      >OSVČ zakoupil v r.2005 os. auto u kterého neuplatňoval DPH. 30.9.2007 ho ještě neodepsané prodal. Můžu auto k 25.9. vyřadit z OM,
      >aby příjem z prodeje zdanil podle §10 a tak příjem
      >nevstupoval do vyměřovacích základů pro zdr. a soc.
      >pojištění? A musím tuto částku uvádět na přiznání k DPH v
      >ř. 530 a 540?
      >
      >Děkuji všem za radu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).