Hlavní navigace

Pojišťovák-paušál ?

  • (neregistrovaný) 193.179.41.---

    25. 10. 2007 9:23

    Poraďte, kdo máte zkušenost. Pojišťovací poradce - je pro něj výhodnější výdaje paušálem nebo skutečné výdaje? Pokud by neměl auto v maj., na kolik km měsíčně píšete knihy jízd? Pokud
    by byl výhodnější paušál, kolik u této činnosti je?
    Díky za jakékoliv rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2007 9:29

      Bety (neregistrovaný) 194.212.232.---

      Re: Pojišťovák-paušál ?
      Knihy jízd se píší podle slutečnosti a paušál se sjednává na finančním úřadu k začátku zdaňovacího období - § 7a ZDP

    • 25. 10. 2007 9:38

      Myška (neregistrovaný) 83.240.30.---

      Re: Pojišťovák-paušál ?
      Podle mého názoru v případě, že má automobil, tak vychází lépe skutečné výdaje, ale záleží to na každém z poradců. Záleží kolik ujede km a podobně. Zda je auto jeho a používá ho pro podnikání atd. Je třeba propočítat konkrétní situaci.
      Ohledně paušálu asi máte na mysli výdaje procentem než paušální daň. Paušální daň se skutečně sjednává na finančním úřadě do konce ledna jak píše Bety, ale myslím si, že máte na mysli výdaje procentem. Tam záleží na základě čeho je činnost vykonávaná, zda má na danou činnost živnostenský list pak by to bylo 50% pokud ne tak 40%.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).