Hlavní navigace

Přečerpaná dovolená

  • (neregistrovaný) 90.176.156.---

    25. 10. 2007 10:48

    Dobrý den, zaměstnanec odešel dohodou ke dni 19.10.2007.Nárok na dovolenou 20 dní/rok,tzn., když ke dni odchodu vyčerpal veškerou dovolenou,tak má přečerpáno 5 dní. Poradí mi někdo zkušený, jak se to promítne do výplaty?Děkuji moc.Majitel firmy mi tvrdí, že to nevadí, že přečerpal.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2007 11:25

      IK (neregistrovaný) 77.237.142.---

      Re: přečerpaná dovolená
      Zaměstnanec je povinen vrátit vyplacenou náhradu mzdy nebo platu za dovolenou nebo její část, na niž ztratil právo, popř. mu na ni právo nevzniklo. Tkže mu srazíte náhradu mzdy za přečerpanou dovolenou. Vrátí se mu zdrav.a soc.poj.. Zároveň mu musíte místo přečerpané dovolené dát pracovní volno bez náhrady příjmu, za které odvedete zdrav.poj. (§ 222 odst.5 zákoníku práce).
      Daň bude vyrovnána při ročním zúčtování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).