Hlavní navigace

Společenství vlastníků jednotek

  • (neregistrovaný) 85.160.30.---

    25. 10. 2007 13:58

    Společenství vlastníků jednotek má v domě kotelnu. Jelikož je kotelna zastaralá /v současné době odebírají teplo i TUV od jiného dodavatele/ provádí její rekonstrukci. Není mi jasné jak o tom účtovat. Mám zaúčtovat jako tech.zhodnocení 042 /021/, nebo pouze oproti dlouhodobé záloze na opravy tj. 955/321? Děkuji za každý názor.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2007 16:11

      Hana (neregistrovaný) 82.100.0.---

      Re: Společenství vlastníků jednotek
      Já bych účtovala na účet 955, protože se nejedná o pořízení majetku společenství, ale o technické zhodnocení majetku vlastníků jednotek.

    • 25. 10. 2007 16:50

      jk (neregistrovaný) 213.235.145.---

      Re: Společenství vlastníků jednotek
      *******
      Technické zhodnocení nelze podle § 25 odst. 1 písm. p) ZDP považovat za jednorázový daňový výdaj (náklad).

      *****

    • 25. 10. 2007 17:27

      Hana (neregistrovaný) 82.100.0.---

      Re: Společenství vlastníků jednotek
      Však taky nikdo neúčtuje o nákladech. Podle mého názoru se jedná o výdaj, na který jsou vlastníci jednotek povinni přispívat na dlouhodobé zálohy a z těchto je taky hrazen.

    • 25. 10. 2007 18:57

      jk (neregistrovaný) 213.235.145.---

      Re: Společenství vlastníků jednotek
      ***
      To ano, náklady na opravu musí být uhrazeny vždy vlastníky (nájemníky) , ale nenazvala bych to technické zhodnocení, ale oprava ( uvedení do půvoního stavu) a ne výdaj ale náklad. Je to jen slovíčkaření.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).