Hlavní navigace

Chybně odeslaný příkaz

  • (neregistrovaný)

    25. 10. 2007 14:41

    Prsím radu,když jsem omylem poslala příkaz-úhradu někomu jinému a jemu ty peníze prokazatelně nepatří a nehodlá je vrátit.Můžu se nějak bránit,je nějaký zakon,podle kterého je povinen je vrátit? Poraďte kde to najdu. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2007 14:46

      Karel (neregistrovaný)

      Re: chybně odeslaný příkaz
      Udelejte reklamaci platby u sve banky.
      Pokud nebude chtit penize vratit musite podat trestni oznameni za bezduvodne obohaceni (snad se nepletu)
      Nevraceni penez je trestny cin - pokud se jedna o vice jak 5 tisic

    • 25. 10. 2007 15:04

      jj (neregistrovaný)

      Re: chybně odeslaný příkaz
      Nám se tohle taky stalo, naše banka na základě naší žádosti vyřídila vrácení částky zpátky, nevím jak, trvalo to asi dva měsíce, ale zařídila to sama, bez jakéhokoliv trestního oznámení.

    • 25. 10. 2007 16:05

      j. (neregistrovaný)

      Re: chybně odeslaný příkaz
      Děkuji.Příkaz jsem ale chybně poslala já, ne banka.Stalo se to tak že jsem jednou stejný příkaz už zaplatila na základě faktur.Ten byl bankou uhrazen a po několika měsících jsem si ho vytisknula omylem znovu a znovu dala proplatit bance.Ta úhrady provedla.Následně jsem zjistila tento omyl. Myslíte, že i tak můžu banku požádat o vrácení částek? Nebyla to chyba banky.Obvolala jsem ty lidi, kterým jsem to poslala a někteří vrátili, ale pár nereaguje a platbu nevrací. Co myslíte mám udělat.Dík.

    • 25. 10. 2007 17:44

      Karel (neregistrovaný)

      Re: chybně odeslaný příkaz
      Pokud vite, komu jste to poslala, poslete jim vyzvu k vraceni penez, jinak se obratite na organy cinne v trestnim rizeni.
      Kazdy slusny to vrati, neslusneho patri zazalovat. .-(

      Me prislo 700 tisic - nevedel jsem od koho, sam jsem se snazil dotycneho najit, nasel jsem, vratil jsem a dostal jsem lahev skotske za ochotu. :-)

    • 25. 10. 2007 17:51

      j (neregistrovaný)

      Re: chybně odeslaný příkaz
      Děkuji,přidal jste mi trochu optimismu.Právěže se mi to stalo taky párkrát, že nám přišly penízky i ne malá částka, která n ám nepatřila a vždy jsme vrátili. Tak doufám, že se mi vrátí taky.Po telefonické urgenci a vysvětlení všichni přislíbili a p octivý už vrátili, ale pár jich
      ještě nejspíš váhá.Tak je zkusím obeslat písemně. A nezbývá mi, než čekat. Přeji hezký večer.

    • 25. 10. 2007 20:44

      Ivča2 (neregistrovaný)

      Re: chybně odeslaný příkaz
      Před nedávnem se něco podobného stalo mému klientovi,
      V bance doložil fakturu, kam platba skutečně měla odejít,
      vyplnit nějaké jejich formuláře. Další postup by podle banky, měl
      být takový, že oni stáhnou z účtu tuto platbu zpět a přepošlou
      na správný účet. Takže hlavu vzhůru, bude to stát trochu papírování a času, ale mělo by se to vyřešit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).