Hlavní navigace

Paušál.výdaje+přechod na DE-leasing

  • (neregistrovaný) 78.102.109.---

    25. 10. 2007 16:54

    Dobrý den, vedu si DE, ale do DPFO uplatňuji paušál.ve výši 50% příjmů. Chci si v listopadu koupit auto na leasing, přičemž za r.2007 se mi pořád vyplatí paušál, ale za r.2008 již by byla výhodnější DE s leasingem. Co všechno musím v r.2008 udělat? Je potřeba něco dodaňovat nebo jiné úskalí? A jak časově rozliším leasing? Rozpočítám klasicky na 1/36 za měsíc, za r.2007 dvě splátky mám jako v paušálu a do výdajů 2008 dám 12/36, 2009 12/36 a 2010 10/36? A co po skončení leasingu přechod znovu na paušál-bude problém, kromě klasického dodanění pohledávek?
    Děkuji z radu
    Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2007 19:40

      Jaromír (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: paušál.výdaje+přechod na DE-leasing
      Při každé změně uplatňování výdajů podle DE a paušálu budete muset upravovat základ daně podle §23 odstavec 8 a to tak dlouho, než se z toho definitivně zblázníte :-)))

    • 26. 10. 2007 8:09

      Jana (neregistrovaný) 78.102.109.---

      Re: paušál.výdaje+přechod na DE-leasing
      To jste mě vyděsil :o), já mám pouze pohledávky a teď nově budu mít ten leasing-můžete mi to někdo prosím upřesnit co mě konkrétně čeká?
      Díky moc!
      Jana

    • 26. 10. 2007 10:58

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: paušál.výdaje+přechod na DE-leasing
      Dle stávající legislativy v tom máte jasno. Je třeba respektovat zejména § 23/8 a § 24/4 ZDP.
      Otázkou jsou případné daňové změny do budoucna (tímto nemyslím "reformu").

    • 26. 10. 2007 11:33

      bb (neregistrovaný) 212.152.169.---

      Re: paušál.výdaje+přechod na DE-leasing
      Ano, už jsem také četla, že se uvažuje o zrušení výdajů %,aby se neznevýhodňovala určitá skupina podnikatelů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).