Hlavní navigace

Pracovní oblečení

  • (neregistrovaný) 82.99.166.---

    26. 10. 2007 12:21

    1.Zaměstnáváme pár dělníků. Mají firemní montérky. Musíme jim přispívat na údržbu těchto montérek - třeba dávat prací prášek?

    2. Dělají pro nás živnostníci. I oni od nás dostávají montérky, protože náši zákazníci mají požadavek, aby - když u nich v objektu pracujeme - bylo jasné, že to jsou naši chlapi. Není s tím žádný problém, že montérky mají cizí lidi a ne naši zanměstnaci?

    Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2007 12:43

      VU (neregistrovaný) 85.160.5.---

      Re: Pracovní oblečení
      1. To také nevím, bojujeme s tím několik let, hlavně nesmí dostat jako náhradu peníze. Takže nedostanou na údržbu nic.
      2
      To bych se bála, že to není danově uznatelný náklad koupit monterky a dát je někomu jinému. Ale nevím.
      Vladka

    • 26. 10. 2007 13:14

      I. (neregistrovaný) 90.176.44.---

      Re: Pracovní oblečení
      Co se týče bodu 1., tak pokud zaměstnancům dáváte pracovní oděv, tak dle NV č. 178/2001 Sb. jste povinni jim dávat i prací prostředky!!

      K bodu 2) to bych nedělala!
      Iveta

    • 26. 10. 2007 13:19

      P. (neregistrovaný) 90.176.233.---

      Re: Pracovní oblečení
      >>>1.Zaměstnáváme pár dělníků. Mají firemní montérky.
      >>>Musíme jim přispívat na údržbu těchto montérek -
      >>>třeba
      >>>dávat prací prášek?
      >>>
      >>>2. Dělají pro nás živnostníci. I oni od nás dostávají
      >>>montérky, protože náši zákazníci mají požadavek, aby
      >>>- když u nich v objektu pracujeme - bylo jasné, že to
      >>>jsou naši chlapi. Není s tím žádný problém, že
      >>>montérky mají cizí lidi a ne naši zanměstnaci?
      >>>
      >>>Díky
      >>1. To také nevím, bojujeme s tím několik let, hlavně
      >>nesmí dostat jako náhradu peníze. Takže nedostanou na
      >>údržbu nic.
      >>2
      >>To bych se bála, že to není danově uznatelný náklad
      >>koupit monterky a dát je někomu jinému. Ale nevím.
      >>Vladka
      >
      >
      >Co se týče bodu 1., tak pokud zaměstnancům dáváte
      >pracovní oděv, tak dle NV č. 178/2001 Sb. jste povinni jim
      >dávat i prací prostředky!!
      >
      >K bodu 2) to bych nedělala!

      Bod 1)souhlasím když prac. oděvy tak prac.prostředky
      bod 2) určitě bych živnostníkům neposkytovala vámi nakoupené ochrané prostředky, které jste si asi dali do nákladů.vyřešila bych to max. vestou s nápisem vaší firmy s tím,že to máte pro vaše zaměstnance pro rozlišení na stavbách.
      >Iveta

    • 26. 10. 2007 13:17

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: Pracovní oblečení
      >1.Zaměstnáváme pár dělníků. Mají firemní montérky.
      >Musíme jim přispívat na údržbu těchto montérek - třeba
      >dávat prací prášek?
      Mohou dostávat prací prášek (kalkulace spotřeby) nebo příspěvek na jejich udržování ve smyslu § 6/7/b, resp. paušalizovaný příspěvek dle § 6/8 ZDP.

      >2. Dělají pro nás živnostníci. I oni od nás dostávají
      >montérky, protože náši zákazníci mají požadavek, aby
      >- když u nich v objektu pracujeme - bylo jasné, že to
      >jsou naši chlapi. Není s tím žádný problém, že
      >montérky mají cizí lidi a ne naši zanměstnaci?
      Pokud se to zapracuje do smlouvy s jednolivými živnostníky jako jejich povinnost toto respektovat a vaše povinnost jím je poskytnout, tak by se to dalo, ale není to nic moc. Zavání to švarc systémem. Jak to funguje, když pro Vás pracuje jiná společnost? Je běžné, že subdodávky poskytují jak ičaři, tak i společnosti.

    • 26. 10. 2007 13:23

      amatér (neregistrovaný) 212.152.169.---

      Re: Pracovní oblečení
      Je přeci běžné, že pro stavební firmy v době více zakázek pracují OSVČ na živnostenský list, mají svůj ,, vercajk",...čímž neporušují švarcsystém.
      A je přece lepší, když mají na zádech napsané jméno té velké stavební firmy než ,, Lojzík Pomalý z Horní Dolní""neee???

    • 28. 10. 2007 6:23

      Jaromír (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: Pracovní oblečení
      To by mne zajímalo, jestli mají živnostníci na stavbě sebou svůj "vercajk", tedy vlastní lžíci, fanku, kolečko, lopatu, krumpáč .............. míchačku, bagr, jeřáb....... :-)))

    • 26. 10. 2007 17:35

      Ladik (neregistrovaný) 213.226.208.---

      Re: Pracovní oblečení
      k bodu 2:
      ja bych to vyřešil tak, že bych firemní montérky prodal dělníkům za nákupní cenu a o tuto cenu bych jim zvýšil jejich odměnu.
      Je to nic proti ničemu a jste z obliga.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).