Hlavní navigace

Odpis drobneho majetku prosim!!!

  • (neregistrovaný) 82.100.39.---

    26. 10. 2007 13:45

    dobry den, do dnesniho dne veskery drobny majetek davame rovnou pri nakupu do nakladu a eviduji ho pouze na kartach, tedy neni na 0xx,
    majitel chce od 3000 majetek davat na dlouhodoby, ale co s odpisy??? on chce danove hled odepsat a ucetne na dva roky? lze to????
    dekuji za info

    eva tozickova

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2007 14:45

      Lucie (neregistrovaný) 82.150.171.---

      Re: odpis drobneho majetku prosim!!!
      Dobrý den. Samozřejmě že to jde a myslím, že je to správná cesta. Hranice by se měla určit dle skutečností týkající se ve společnosti. Tzn. jak často se nakupuje tejtýž majetek - tedy s přihlédnutím na dobu použitelnosti ( což přímo vyslovuje zákon : do nákladů patří dl. dr. hm. majetek do 40. tis¨. a s dobou použitelnosti do jednoho roku ) a také třeba na obratu atd. Ale platí to, co si dáte do směrnic. Jinak účtujete na účet 022 a k tomu děláte oprávky 082 a tvoříte je například 2 roky.
      Lucie

    • 26. 10. 2007 16:01

      Crt (neregistrovaný) 217.196.213.---

      Re: odpis drobneho majetku prosim!!!
      Já myslím, že se mýlíte...pokud už jednou zaúčtuju majetek pod 40000,- jako dlouhodobý(účet 0), nemůžu ho daňově odepsat v jednom roce...zvolím si účetní odpisy na x roků(minimálně 2), a taky ho tak daňově odepíšu..během x let...tedy účetní odpisy=daňové odpisy....§ 24,odst.2 písm v)

    • 26. 10. 2007 17:49

      Lucie (neregistrovaný) 82.150.171.---

      Re: odpis drobneho majetku prosim!!!
      Souhlasím s Vámi, na více jak 2 roky ... přesně tak, jak jsem psala.
      Lucie

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).