Hlavní navigace

Vyřazení automobilu

  • (neregistrovaný) 212.24.150.---

    27. 10. 2007 11:23

    Může fyzická osoba, která vede účetnictví, vyřadit automobil z majetku pro vlastní potřebu?

    Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 10. 2007 12:02

      Iva (neregistrovaný) 212.24.150.---

      Re: vyřazení automobilu
      Moc děkuji paní Hano, mě totiž jeden pán tvrdil, že pokud se vede účetnictví, tak to nelze.
      A není nějaký problém v tom, že auto není zcela odepsané (samozřejmě bude vše správně zaúčtováno) a může ho pak tedy při prodeji zdanit dle §10?

      Díky

    • 27. 10. 2007 12:30

      Hana (neregistrovaný) 82.100.0.---

      Re: vyřazení automobilu
      Není, problém, že auto není odepsané. zaúčtujete vyřazení majetku do osobního užívání přes účet 491. Můžete uplatnit poloviční odpis. Zůstatková cena je nedaňovaná.
      Následné můžete případný prodej zahrnout pod §10. Oproti tomuto příjmu můžete uplatnit daňovou zůstatkovou cenu (pouze však do výše příjmů).

    • 27. 10. 2007 12:32

      Ivana (neregistrovaný) 212.24.150.---

      Re: vyřazení automobilu
      Přesně tak to chci udělat. Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).