Hlavní navigace

Prodej pozemku,staveb-kdy do DPH?

  • (neregistrovaný) 194.213.50.---

    28. 10. 2007 8:00

    Dobrý den,

    prosím Vás, kdy dám do DPH přiznání do ř.530 a 540 osvobozené plnění při prodej pozemku a staveb, když advokát obdržel do úschovy peníze již v 10/07, ale nám je pošle na účet až v 11/07. Budeme to dávat do DPH přiznání za 10/07, nebo 11/07?

    Předem mockrát děkuji.

    S pozdravem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 10. 2007 14:04

      Jaromír (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: Prodej pozemku,staveb-kdy do DPH?
      Tak při převodu nemovitostí, které se zapisují do katastru nemovitostí (váš případ) je dnem uskutečnění podle § 21/5 ZDPH dnem DORUČENÍ listiny, ve které je uvedeno datum právních účinků vkladu do katastru nemovitostí.
      Takže až vám přijde potvrzený návrh na vklad do katastru, ve kterém je katastrálním úřadem uvedeno datum právních účinků vkladu, tak to datum, kdy ta listina přijde, to je datum uskutečnění a podle tohoto data zařadíte převod do příslušného zdaňovacího období.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).