Hlavní navigace

Dovolená po mateřské

  • (neregistrovaný) 212.80.81.---

    29. 10. 2007 9:24

    Prosím o kontrolu, jestli je správně : zaměstnakyně skončila 26.10.
    mateřskou dovolenou (28 týdnů),má za letošní rok nárok na 20 dnů,zbývá 6 dnů.Požádá o dovolenou po skončení MD a potom teprve požádá a nastoupí RD.A jak to bude v říštím roce-má nárok na dovolenou nebo ne ?
    Děkuji všem !

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 10. 2007 9:31

      xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: dovolená po mateřské
      pokud požádá zaměstnankyně o čerpání dovolené, aby navazovala na mateřskou dovolenou, tak bude čerpat zůstatek letošní dovolené (pokud před MD vyčerpala 14 PD z letošní dovolené, tak bude čerpat 6 dnů)
      potom požádá o rodičovskou dovolenou - nejdéle do 3 let dítěte
      příští rok žádný nárok na dovolenou mít nebude

    • 29. 10. 2007 11:28

      Hanka (neregistrovaný) 212.80.81.---

      Re: dovolená po mateřské
      Takže ona požádá o čerpání dovolené a my jí těch 6 dnů zaplatíme jako komukoliv jinému v pracovním poměru ? Omlouvám se,ale teď jsem to na diskuzi hledala a nejsem si úplně jistá...... Děkuji

    • 29. 10. 2007 11:54

      xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: dovolená po mateřské
      musí si o dovolenou požádat - vše je v zák. práce -
      § 223 odst. 1,§218 odst. 3

    • 29. 10. 2007 17:19

      Laďa (neregistrovaný) 80.78.146.---

      Re: dovolená po mateřské
      Nárok na celou dovolenou by jí vznikl v příštím roce v případě, že by nastoupila na další mateřskou dovolenou a bezprostředně po jejím skončení by požádala o čerpání dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. V tom případě by se nárok na dovolenou nekrátil o rodičovskou dovolenou poskytnutou před nástupem mateřské ani rodičovskou dovolenou čerpanou po mateřské dovolené.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).