Hlavní navigace

Omluvená absence

  • (neregistrovaný) 62.168.0.---

    29. 10. 2007 10:26

    Dobrý den,
    mám dotaz a nevím, kde to najít v zákoníku práce. Do jaké doby se musí doložit omluvenka při zameškání pracovního dne? Jde mi o to, že jsem byla na odběru jako dárce, nahlásila jsem to i předem zaměstnavateli, ale omluvenku jsem mu chtěla dát s docházkou na konci měsíce. Jindy by to i prošlo, ale nyní ne - "má své dny" a vyhrožuje mi neomluvenou absencí, i když jsem mu omluvenku dodala dodatečně - 4. pracovní den po. Je možné, abych za tento den měla neomluvené volno? A kde to hledat v zákoníku práce, prosím poraďte.
    Předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 10. 2007 12:30

      hanat (neregistrovaný) 82.99.147.---

      Re: omluvená absence
      ***********
      ZP §203 ODST.2) PÍS D) - NÁROK NA PLACENÉ VOLNO V OBECNÉM ZÁJMU

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).