Hlavní navigace

Studijní volno

  • (neregistrovaný) 194.228.10.---

    29. 10. 2007 11:19

    Zaměstnanec 35 let, který bude dělat zkoušky na prohloubení znalostí a zvýšení kvalifikace, má od zaměstnavatele týden tzv:"studijního volna" na učení se na zkoušky. Má nárok na náhradu mzdy v podobě jakoby byl v práci? Může se to?
    Marika

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 10. 2007 11:30

      Petra (neregistrovaný) 80.188.205.---

      Re: studijní volno
      Pokud to je prohlubování kvalifikace, kterou potřebuje k výkonu svého povolání, tak mu přísluší mzda, jako kdyby chodil do práce. Pokud by se jednalo o přechod na jinou práci, pak je to zvyšování kvalifikace, za kterou náleží náhrada mzdy. (§230 ZP)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).