Re: britský vysokoškolský titul DBA
měla jsem z toho sice v hlavě guláš, ale snad si něco pamatuju, na posledním školení Dobešová potvrzovala, že za prohlubování kvalifikace se bere takové studium,které není zakončené titulem, a to Bc, Mgr, ing. apod, v tom případě se jedná o příjem osvobozený pro Z-ce a daňově uznatelné pro Z-ele. A PhD snad není zvyšování kvalifikace ?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
E-shopy i obce se radují, výdejní boxy nebudou podléhat režimu stavebního zákona
Pronajímatel nechtěl do bytu cizince, pokuta za diskriminaci ale hrozí realitce
„Jsem Albert a mám rád vlaky“. Míval cestovní kancelář, teď zachraňuje úzkokolejku
OSVČ klesly minimální zálohy i paušální daň. Co když jste platbu zapomněli změnit?
OSVČ na neschopence: Po jejím ukončení čeká podnikatele důležitá povinnost
Když podáte žádost o důchod příliš brzy, řízení se může zastavit
29. 10. 2007 16:23
Dobrý den, prosím o radu. Řeším situaci, kdy chce zaměstnavatel svému zaměstnanci hradit studium DBA - jedná se o britský vysokoškolský titul (obdoba českého PhD.) Nejsem si jistá, zda to bude u zaměstnance zdanitelný příjem, nebo bych to mohla osvobodit dle § 6 odst 9 písm. a) - tedy jako doškolování zaměstnance. Děkuji za odpověď.