Hlavní navigace

Zvyšování kvalifikace zaměstnance

• (neregistrovaný) 80.188.201.---

30. 10. 2007 7:40

v historii jsem si našla, že když zaplatí naše firma zaměstnanci kurz na zvýšení kvalifikace a dá si to do nákladů, tak zaměstnanec z toho musí odvézt ZP, SP a daň. no to je hezké
    a teď by mě ještě zajímalo, jak je to s dojížděním na ty kurzy, jsme z vesnice a musí dojíždět 30 km daleko, takže to cestovné jim bude proplácet také firma? nebo to si hradí sami?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 10. 2007 8:05

Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

Re: zvyšování kvalifikace zaměstnance
      Pokud se bavíme o ZVYŠOVÁNÍ kvalifikace, případně DOSAŽENÍ kvalifikace, pak máte samozřejmě pravdu. Pokud se ale jedná o PROHLUBOVÁNÍ, DOPLNĚNÍ či ROZŠÍŘENÍ kvalifikace, pak podle § 4/9/a jsou částky vynaložené zaměstnavatelem na toto školení pro zaměstnance od daně z příjmů osvobozené a tím pádem nepodléhají ani Sp a ZP.

• 30. 10. 2007 8:29

sybera (neregistrovaný) 62.225.42.---

Pokud jde o §4/9/a, pak by firma měla cestovné proplatit.

• 30. 10. 2007 9:58

Lenka (neregistrovaný) 80.188.201.---

když chceme z kuchaře udělat svářeče, tak bych si tipla, že opravdu jde o ZVYŠOVÁNÍ kvalifikace :-D

• 30. 10. 2007 10:40

Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

No, musí se jednat o prohlubování kvalifikace k výkonu práce sjednané v pracovní smlouvě. Já bych tipoval ve vašem případě DOSAŽENÍ kvalifikace, leda by ten kuchař měl ve smlouvě napsáno, že je kuchař-svářeč a již nějaké ty svářečské zkoušky aspoň v minimálním požadovaném stupni potřebném pro výkon práce svářeče měl. :-)). Jo a jinak se omlouvám, uťukl jsem se, jedná se samozřejmě o § 6/9, nikoli § 4.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).