Hlavní navigace

Převod dovolené k jinému zaměstnavateli

  • (neregistrovaný) 62.84.144.---

    30. 10. 2007 7:57

    Prosím o radu ohledně převodu dovolené. Jsme firma z Chomutova a máme dceřinou společnost na Slovensku. Ted k nám ze Slovenska nastoupí jejich zaměstnanec, který se tu ožení a zůstane zde. Ale má nevyčerpanou dovolenou ještě ze Slovenska 18 dní. Ted nevím,jak je to s převodem,a hlavně,jak to bude s vyměřovacím základem??? Prosím pěkně, můžete mi někdo poradit? Předem mockrát děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 10. 2007 8:11

      xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: Převod dovolené k jinému zaměstnavat
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
      ZP v § 221 uvádí jak postupovat - to se ale týká zaměstnavatelů v České republice

      ve Vašem případě tento postup nelze v žádném případě doporučit (ani nevím zda by to šlo), protože Vy byste postupovali dle zákonů různých zemí

      při převodu dovolené od zaměstnavatele k zaměstnavateli musí zaměstnanec požádat a oba zaměstnavatelé s tím musí souhlasit, jenže u Vás je problém v tom, že převod by proběhl mezi zaměstnavateli různých zemí - zákony zemí jsou rozdílné
      zaměstnavatel, u kterého je potom dovolená vyplácena, refunduje minulému zaměstnavateli čerpanou dovolenou včetně odvodů za firmu (SP,ZP),což by v tomto případě dost dobře nešlo

      nejvhodnější a dle mě nejsprávnější řešení je, aby zaměstnavatel na Slovensku dovolenou při ukončení PP proplatil
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).