Hlavní navigace

Zdrav.poj.v ochranné lhůtě-kdo platí

  • (neregistrovaný) 90.176.48.---

    30. 10. 2007 10:30

    Prosím vás, kdo platí zdrav.pojištění za bývalého zaměstnance, který onemocněl po skončení prac.poměru v ochranné lhůtě?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 10. 2007 10:54

      xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: zdrav.poj.v ochranné lhůtě-kdo platí
      zaměstnavatel ho nahlásí příslušným kódem (nemoc v ochr. lhůtě na jeho zdrav. pojišťovně) - pokud zaměstnanec nevěří, že ho takto zaměstnavatel nahlásil, může tak učinit i sám (ověřit)

    • 30. 10. 2007 11:22

      Abil (neregistrovaný) 88.103.121.---

      Re: zdrav.poj.v ochranné lhůtě-kdo platí
      Musím hlásit zaměstnance zdrav. poj. i v tom případě, když mu nevyplácíme dávky my? (Jedná se o malou organizaci).

    • 30. 10. 2007 12:43

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: zdrav.poj.v ochranné lhůtě-kdo platí
      Plátcem pojistného za bývalého zaměstnance je stát za předpokladu, že zaměstnanec není: zaměstnán jinde, není OSVČ nebo spolupracující osobou, nemá svobodné povolání,... je toho hodně - viz § 5 a) + b) zákona 48/1997 Sb., o veřejném ZP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).