Hlavní navigace

Stanovení měsíčního kurzu

  • (neregistrovaný) 82.150.168.---

    30. 10. 2007 12:53

    Firma používá v účetnictví pevný měsíční kurz. Jaký kurz se použije nyní ve čtvrtek 1.11. ? Mohu použít ČNB 1.11. , tzn. ve 14.30hod. nebo musím již ČNB 31.10. ve 14.30 hod. ?
    Co vlastně znamená §24,odst.6,7, Zákona o účetnictví : "...použije kurs vyhlášený ČNB k prvnímu dni období, pro který je pevný kurs používán."

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 10. 2007 18:10

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Stanovení měsíčního kurzu
      To znamená, že až do vyhlášení nového kurzu, platí ten starý. Kdyby prvního bylo v neděli, tak budete užívat kurz z pátku, protože ten byl platný. Kurz pro 1.11. je ten, který bude vyhlášen 1.11. 14.30.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).