Hlavní navigace

Prodej bez DPH

  • (neregistrovaný) 62.177.73.---

    30. 10. 2007 15:38

    Dobrý den,

    chtěla jsem se zeptat, máme maloobchod, jsme plátci DPH. Přijela k nám slovenská firma plátce DPH, která chce nakoupit bez DPH. Můžeme prodat bez DPH, i když nemáme žádné důkazní prostředky, kterými bychom správci daně doložili, že zboží opustilo tuzemsko?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 10. 2007 19:40

      Jaromír (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: Prodej bez DPH
      No podle §64/5 ZDOH lze dodání zboží do jiného členského státu prokázat písemným prohlášením pořizovatele nebo zmocněné třetí osoby, že zboží bylo přepraveno do jiného členského státu, nebo jinými důkazními prostředky.
      Jako praktický postup se doporučuje například nechat pořizovateli potvrdit přepravu do jiného státu EU přímo v kupní smlouvě a sjednat si smluvní pokutu ve výši DPH včetně penále pro případ, kdy nakonec odběratel zboží nevyveze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).