Re: DPH, záloha letos,zdaň plnění příští
Otázkou je, jak to tam mají napsané (něco podobného jsem taky viděl, ale letáky vyhazuju...). Třeba tím jen myslí, že celková cena, kterou bude občan platit, nebude zvýšena o 4% rozdílu DPH, ale zůstane stejná. Firma si to samozřejmě rozpočítá dobře, základ daně (a tedy následně i zisk) bude o něco nižší a k tomu DPH ve výši 9%, aby celková cena zůstala zachována.
Re: DPH, záloha letos,zdaň plnění příští
Pokud jde o firmu, která vede účetnictví, pak při přijetí platby vystaví DD a u zálohy na montáž oken v domech pro bydlení odvede 5 % DPH. Pokud práce dokončí v 2008, pak odvede 9 % pouze z případného doplatku.
Re: DPH, záloha letos,zdaň plnění příští
>>dobrý den, jedna firma u nás inzeruje, že v případě,
>>že letos zaplatíme zálohu ve výši 100 %, zdanitelné
>>plnění bude příští rok, tak ponechá zákazníkům 5 %
>>DPH
>>nikoliv 9 %. Jedná se konkrétně o montáž oken. Myslím
>>si, že nemá pravdu, že by měla účtovat 9 % DPH? Jaký
>>je
>>váš názor?
>Pokud jde o firmu, která vede účetnictví, pak při
>přijetí platby vystaví DD a u zálohy na montáž oken v
>domech pro bydlení odvede 5 % DPH. Pokud práce dokončí v
>2008, pak odvede 9 % pouze z případného doplatku, pokud se bude jednat o sociální bydlení.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
12. 11. 2007 12:27
dobrý den, jedna firma u nás inzeruje, že v případě, že letos zaplatíme zálohu ve výši 100 %, zdanitelné plnění bude příští rok, tak ponechá zákazníkům 5 % DPH nikoliv 9 %. Jedná se konkrétně o montáž oken. Myslím si, že nemá pravdu, že by měla účtovat 9 % DPH? Jaký je váš názor?