Hlavní navigace

Stravné - služební cesta

  • (neregistrovaný) 213.151.93.---

    19. 11. 2007 10:58

    Prosím o radu, náš zaměstnanec byl na služební cestě ve Vietnamu, cestu ukončil 3.11.07 v 10:30Hod. Služebka dál pokračovala v ČR (jednání v Praze) do místa svého pracoviště se dostal zaměstnanec až 4.11.07 v 4:05hod. Může mi někdo poradit prosím, jak to bude se stravným 3. a 4.11. Domnívám se správně, že 4. 11. mu nevzniká nárok na stravné, protože služební cesta nepřesáhla 5 hod.? A dostane za 3.11.07 zahraniční nebo tuzemské stravné. Díky moc za radu, Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 11. 2007 11:25

      Růža (neregistrovaný) 213.29.68.---

      Re: Stravné - služební cesta
      pobyt v zahraničí stravné zahraniční,pobyt v ČR náleží stravné tuzemské,4.11 nenáleží žádné stravné

    • 19. 11. 2007 22:15

      Jana (neregistrovaný) 80.250.1.---

      Re: Stravné - služební cesta
      Dobrý večer, děkuji za reakci. Ráda bych Vás požádala ještě o radu, jakým par. zákona o cestovních náhradách se mám řídit. Pokoušela jsem se hledat, ale tuto situaci se mi nějak nepodařilo napasovat, ale stravné jsem si vypočítala jak navrhujete, akorát mi nejde do hlavy souběh stravného, který novelizace zákona o cestovních náhradách vypustila, nebo jsem to nenašla? V momentě, kdy zaměstnanec dostane zahraniční stravné za poměrnou část dne a ještě mu přiznám stravné v ČR za zbývající část dne, nedochází k souběhu? Děkuji.

    • 20. 11. 2007 7:39

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: Stravné - služební cesta
      Zákon o cestovních náhradách už letos neplatí. To co hledáte je obsaženo v § 166/1 zákoníku práce....Zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci stravné dle § 163(tj. tuzemské) a náhradu d) stravovacích výdajů v cizí měně..... takže oboje

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).