Hlavní navigace

Zaměstnavatel se stěhuje!!!

  • (neregistrovaný) 195.39.66.---

    21. 11. 2007 14:11

    Dobrý den, prosím, poradíte mi někdo, jak se zachovat, když se můj zaměstnavatel stěhuje do jiného města a já nechci podepsat změnu v pracovní smlouvě ohledně místa výkonu práce??? Co dělat když se nedomluvíme??? Napřed slibovali zvýšení platu jako náhradu za dojíždění, a teď nic...
    Je zaměstnavatel mi v případě, že se nedohodneme, dát výpověď a tedy i odstupné???
    Mockrát děkuji za radu!!!
    Laďka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 11. 2007 14:37

      Renata (neregistrovaný) 88.100.218.---

      Re: Zaměstnavatel se stěhuje!!!
      §52 písm. b) ZP, pokud se nedohodnete, může vám dát výpověď, samozřejmě nejméně s tříměsíčním odstupným

    • 21. 11. 2007 14:52

      Laďka (neregistrovaný) 195.39.66.---

      Re: Zaměstnavatel se stěhuje!!!-ale...
      Velice děkuji za odpověď, ale jak to řešit, když on mi jí dát NECHCE a já nechci dojíždět - viděla bych to na porušení pracovní smlouvy z jeho strany... - ale jaká mám pak práva???
      Děkuji ještě jednou za odpověď!

    • 21. 11. 2007 15:43

      pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

      Re: Zaměstnavatel se stěhuje!!!-ale...
      Jestliže se mění pracovní smlouva, je k tomu třeba souhlasu obou účastníků, na to majitele upozorněte. Jestliže nesouhlasíte Vy se změnou, tak buď nabídne jiné podmínky, na které přistoupíte nebo s Vámi musí ukončit PP. Upozorněte ho na to, že i když se odstěhuje, neukončí PP, Vy budete dále chodit do práce a on Vás bude platit( i když je to trřochu nadnesené). Můžete se pak obrátit na OIP se stížností, že majitel konal tak či onak, doložit písemným dokumentem a a uvidíte, že se práva nějak doberete.

    • 21. 11. 2007 16:21

      Jana (neregistrovaný) 85.160.32.---

      Re: Zaměstnavatel se stěhuje!!!-ale...
      Podle mě, pokud na dohodu o změně místa výkonu práce nepřistoupíte, měla byste dostat výpověď podle §52b) a tudíž i odstupné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).