Hlavní navigace

Daňové výdaje

  • (neregistrovaný) 83.240.62.---

    25. 11. 2007 15:04

    Od ledna začínám podnikat, ale už teď v prosinci potřebuju nakoupit pár věci. Někdo mi říká, že si je do výdajů dát můžu, další, že ne. Poradíte mi někdo? Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 11. 2007 16:34

      Jaromír (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: Daňové výdaje
      §5/7 ZDP:
      U poplatníka s příjmy podle § 7 a 9 se přihlédne i k zásobám pořízeným v kalendářním roce předcházejícím roku, v němž zahájil činnost, nebo k zásobám získaným z dědictví po zůstaviteli, který měl příjmy podle § 7 nebo § 9, pokud bude dědic pokračovat v činnosti zůstavitele nejpozději do šesti měsíců po jeho smrti. Totéž platí obdobně i pro jiné nezbytně vynaložené výdaje spojené se zahájením činnosti.
      Takže můžete, musí se samozřejmě ale jednat o výdaje spojené se zahájením podnikání, tedy takové, bez nichž byste v podstatě zahájit nemohla :-).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).