Hlavní navigace

Obrat 20M v roce 2007: přechod na Ú ???

  • (neregistrovaný) 80.87.180.---

    25. 11. 2007 18:18

    OSVČ (DE) měl v roce 2006 obrat 10 mil. Kč, v roce 2007 dosáhne 20.mil Kč.

    Stane se od 1.1.2008 účetní jednotkou a bude muset vést od 1.1.2009 účetnictví?

    Zde: http://www.ucto2000.cz/UCTOINFO/pk0741.htm je psáno pouze o "rozhodném období" jako o roku 2006. Nějak mi tam chybí příklad, kdy obrat roku 2007 je vyšší než 15M, ale nižší než 25M - což mě poněkud mate a znervózňuje. Již jednou jsem prožil (IMHO) "nesmysl", kdy měl OSVČ v roce 2004 obrat 20M, v roce 2005 1M (činnost výrazně omezena, založeno nové s.r.o.) - ale od 1.1.2006 musí účtovat podvojně při ročním obratu 200tis. Kč... :-/

    Díky za vysvětlení, popřípadě odkaz na výklad

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 11. 2007 18:47

      Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

      Re: Obrat 20M v roce 2007: přechod na Ú
      Podle mého názoru = jak já chápu daňovou reformu - v tomto případě podnikatel nemusí přecházet na účetnictví a může nadále vést daňovou evidenci. Ale počkejte si raději na další výklady.

    • 26. 11. 2007 14:20

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Obrat 20M v roce 2007: přechod na Ú
      Dle mého názoru se nestane účetní jednotkou, protože to prostě nestihne:-) V roce 2008 se na něho nebude vztahovat zákon o účetnictví. Podle § 2/1/e) ZoÚ se zákon vztahuje na:

      e) ostatní fyzické osoby, které jsou podnikateli, pokud jejich obrat podle zákona o dani z přidané hodnoty, včetně plnění osvobozených od této daně, jež nejsou součástí obratu, v rámci jejich podnikatelské činnosti přesáhl za bezprostředně předcházející kalendářní rok částku 25 000 000 Kč, a to od prvního dne kalendářního roku.

      (bezprostředně předcházejícím kalendářním rokem bude rok 2007)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).