Hlavní navigace

DPH-jednorázový nákup zboží v zahraničí

  • (neregistrovaný) 82.202.5.---

    27. 11. 2007 15:06

    Dobrý den,
    prosím o radu - nakoupí-li podnikatel (FO, vede DE, je měsíčním plátcem DPH) spotřební zboží do firmy v zahraničí (Rakousko), jak naložit s DPH? Jak přepočítat, jak vykázat v přiznání? Jedná se o jednorázový nákup elektroniky (nebude se přefakturovávat).
    Děkuji za pomoc, se zahraničím nemám zkušenosti.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 11. 2007 15:44

      Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: DPH-jednorázový nákup zboží v zahran
      Pořídil zboží z jiného státu EU, je povinen z něho přiznat DPH na výstupu, a pokud má daňový doklad se všemi náležitostmi, může si uplatnit i odpočet DPH.

    • 27. 11. 2007 16:44

      Blanka (neregistrovaný) 195.124.18.---

      Re: DPH-jednorázový nákup zboží v zahran
      Dobrý den, nevyčetla jsem z dotazu zdali nakoupil zboží včetně DPH či bez daně. Je-li to včetně daně půjde mu celá částka do výdajů (včetně rakouské DPH) a když bude mít doklad z Rakouska všechny potřebné náležitosti-(jméno FO, DIČ) lze zažádat o vrácení rakouské DPH-to by se účtovala jako příjem v momentě až by dorazily peníze. V tomto případě byste nic v DPH nevykazovala.
      V případě, že jde o dodáníé zboží ź Rakouska je režim takový jak popsal kolega. Tzn. ocenit celním kurzem-je na stránkách www.cs.mfcr.cz- upozorňuji, že tam musí být hodnota bez rakouské DPH-a to bude základ pro DPH s naší 19% sazbou.Tuto vypočtenou daň přiznáte(odvedete) v ř. 220 a splníte-li podmínky odpočtu(použijete-li pro svá zdanitelná plnění )ještě na řádku 320.
      Snad je to jasnější, v případě problému se ozvěte.

    • 27. 11. 2007 17:32

      VV (neregistrovaný) 212.96.178.---

      Re: DPH-jednorázový nákup zboží v zahran
      Chtěla bych jen upozornit, že při pořízení zboží z EU se nepoužívá celní kurz, ale kurz ČNB denní nebo pevný dle § 4/4 o DPH. Celní kurz se používá pri dovozu ze zahraničí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).