Re: penaliz.fa + náklady na její vystave
Záleží opravdu na tom, jak mají tento poplatek pojmenovaný ve svých obchodních podmínkách. Pokud ho mají označený jako třeba někteří internetoví prodejci jako smluvní pokutu (třeba ze nevyzvednutí zásilky), pak je to bez DPH, pokud by to ale byla opravdu služba, tak s DPH. Mně se to jeví jako ta první varianta, ale je to jen můh subjektivní dojem.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Připravovaná novela stavebního zákona: Znovu a lépe?
Perličky z diskuze účetních k JMHZ
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
28. 11. 2007 16:26
Prosím o radu, donesli mi do účetnictví fa na penále a k tomu mají vyčíslené zvlášt náklady na její vystavení. Jsme plátci DPH, ale je vystaveno celé bez DPH. Je jasné, že penále bude bez DPH, ale co ty náklady na vystavení penalizacení fa? Neměli jsme odvést DPH???