Hlavní navigace

OSVČ - vedlejší

 • (neregistrovaný) 88.100.226.---

  29. 11. 2007 11:29

  V průběhu roku 2007 jsem si pořídil živnosťák ne vedlejšku (mám již hlavní PP). Ještě jsem ale neměl z živnosti žádný příjem. Jak to bude s daněmi, sociálkou a zdrávkou? Musím podat i nulové a budu za to něco platit, když mi pojistné jde z pracovního poměru? Jak to bude s FÚ bude se na mě i tak vztahovat minimální základ daně?
  A ještě jeden dotaz, na jak dlouho se může přerušit podnikání?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 11. 2007 13:08

   Šárka (neregistrovaný) 193.86.111.---

   Re: OSVČ - vedlejší
   Přehled na OSSZ a ZP musíte podat,ikdyž máte nulu,pokud nemáte zisk pak soc a zdrav poj platit nebudete. Minimální základ daně určitě dosáhnete již ze zaměstnání.

  • 29. 11. 2007 13:17

   JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

   Re: OSVČ - vedlejší
   Začnu odzadu - přerušit lze na libovolnou dobu(zatím), když přerušíte , tak vám vezmou přerušení nejdéle na dva roky najednou. Pak zas můžete přijít , oznámit přerušení na další dva roky atd.
   Až začnete podnikání, zaregistrujte začátek( vyřizuje celé vč.přihlášení zdr.poj. a soc.poj. váš ŽÚ - mají to ze zákona dělat pro podnikatele od 1.8.2006). Až budete podávat daňové přiznání, budete sčítat příjmy ze závislé činnosti s podnikáním , na Vás se minimální daň.základ nevztahuje.Pojistné budete odvádět vždy z dosažených příjmů , bez ohledu na to,že je Vám pojištění sráženo z příjmů u zaměstnavatele. Pojistné na zdravotní budete platit určitě
   z dosaženého příjmu OSVČ a sociální pojistné jen pokud docílíte určitého limitu, od něhož se povinné platí.( aktuálně vždy viz stránky cssz).
   Vaše podnikání bude posuzováno jako vedlejší podle výše příjmů ve vašem zaměstnání. Musíte dosahovat příjmy ve výš alespoň minimální mzdy x 12 ( vč.případné nemocenské).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).