Hlavní navigace

Prohlášení poplatníka ...

• (neregistrovaný) 88.102.13.---

29. 11. 2007 18:18

Od letošního ledna jsem uplatňoval pro zaměstnance slevu na dani 7200. Nyní jsme se nepohodli, on zmizel. Při odhlašování jsem zjistil, že mi nepodepsal letos v únoře "Prohlášení".
    Měl bych mu ještě něco vyplatit (mzda, dovolená).
    Mohu mu to z tohoto dodatečně strhnout, nebo se mám klepat strachy, že na to přijde berňák?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 11. 2007 7:16

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Prohlášení poplatníka ...
      Jak můžete dávat slevu na poplatníka, když nemáte podepsané daň.prohlášení?
      Pokud měl v některém měsíci HM do 5000Kč, tak máte špatně daň - místo zálové má být srážková - při nepodepsaném daň.prohl.
      Můžete dotyčného zaměstnance sehnat a dát mu dodatečně podepsat daň.prohlášení - co když ale měl ještě jiného zaměstnavatele a tam měl daň. prohlášení podepsané? To by potom nešlo - nemůže mít současně podepsané daň.prohlášení u 2 zaměstnavatelů.
      Pravděpodobně byste měl předělat zdanění, že neměl podepsané daň.prohlášení a dodanit a přeposlat příp. na účet srážk. daně.Pozor také při vyplňování ročních výkazů na FÚ.
      Měl byste mu také vystavit Potvrzení o zdanitelných příjmech, protože ho bude určitě požadovat pro roční zúčtování daně (pokud si vyžádá) - a tam píšete, zda měl, neměl podepsané daň.prohlášení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).