Přesčas - prosím mzdové účetní

  • (neregistrovaný)

    3. 12. 2007 11:31

    Dobrý den,
    trochu jsem se zamotala do přesčasových hodin.
    Mám dotaz, zaměstnavatel platí veškeré přesčasové hodiny co zaměstnavatel odpracuje. Zaměstnanci jsou svolní přesčasy vykonávat, má otázka tedy zní - musím hlídat, kolik zaměstnanec má přesčasových hodin nebo je to v tomto případě jedno. Prosím pokud možno odkaz na §vZP já tam nacházím pouze těch 150hod, ale to jsou tzv.nucené. u nás je vše dobrovolné :) jen nevím jestli jsou někde dané hranice.
    díky
    Martina

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 12. 2007 11:41

      Jiřka (neregistrovaný)

      Re: přesčas - prosím mzdové účetní
      150 h může zaměstnavatel nařídit, i kdyby se zaměstnancům nechtělo. Dalších 266 si mohou dohodnout. Takže dohromady může být 416 h přesčasů v roce.

    • 4. 12. 2007 7:51

      Míla (neregistrovaný)

      Re: přesčas - prosím mzdové účetní
      416 hodin může mít dohodnuto každá firma, nebo jen tam, kde je kolektivní smlouva?

    • 4. 12. 2007 16:28

      Jiřka (neregistrovaný)

      Re: přesčas - prosím mzdové účetní
      416 h přesčasových hodin ročně může zaměstnanec odpracovat v každé firmě. Opakuji - 150 si s ním zaměstnavatel ani nemusí domlouvat, může mu je rovnou nařídit. Hodiny nad 150 do 416 si mohou dohodnout.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).