Hlavní navigace

FO, zaměstnanec a daň z pronájmu bytu

  • (neregistrovaný) 149.244.249.---

    6. 12. 2007 8:38

    Dobrý den, jsem FO-zaměstnanec chci pronajmout byt, přičemž splácím hypotéku na nový. Před dvěma lety jsem pronajímaný byt opravil za cca 30 tis Kč. Roční příjem z pronájmu bude cca 30 tis Kč.
    Jak se poprat s daňovým přiznáním a ušetřit na daních? Je třeba do přiznání příjem udávat, když se kompenzuje s náklady? Je možno v dlaších letech náklady na hypotéku považovat za náklady na získání možnosti příjmu z pronájmu?

    Díky za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 12. 2007 12:05

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: FO, zaměstnanec a daň z pronájmu byt
      *** Pokud Váš roční příjem z pronájmu bude vyšší než 6 tis., pak DP podat musíte. Uvedete v něm pod §9 příjmy z pronájmu a proti nim dáte výdaje, které se k tomu příjmu vztahují - ale výdaje, které byly v tom "příjmovém" roce, popř. roční odpis z hodnoty bytu. Pokud tyhle výdaje budou malé, můžete uplatnit místo nich výdaje paušálem (30%). Úroky z hypotečního úvěru toho dalšího bytu do nákladů dát nemůžete ale můžete je uplatnit jak položku snižující základ daně - podmínky v §15 ZDP ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).