Hlavní navigace

Jednatel s.r.o. a daň. uznatelný náklad

  • (neregistrovaný) 88.102.3.---

    10. 12. 2007 12:56

    Dobrý den, jedná se o daňově uznatelný náklad, když s.r.o. zakoupí jednateli pracovní kombinezu ( chodí často do provozu), kde se převléká i když jednateli není vyplacená odměna za výkon funkce. Má vůbec vliv na daňovou uznatelnost nákladů to, zda je či není vyplácena odměna jednateli. Díky za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2007 7:45

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Jednatel s.r.o. a daň. uznatelný nák
      Jak u kterých nákladů. Např. tento náklad je daň. uznatelný. Pokud byste mu ale chtěli proplatit cestovní náhrady za použití vl.vozu,pak by musel nějakou odměnu dostat. Zuzik

    • 11. 12. 2007 11:38

      marcela (neregistrovaný) 88.103.228.---

      Re: Jednatel s.r.o. a daň. uznatelný nák
      A prosím dle čeho se řídit při posuzování daňové uznatelnosti? Najdu to v zákoně o daně z příjmů?

    • 11. 12. 2007 12:29

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Jednatel s.r.o. a daň. uznatelný nák
      Zejména §24 a §25 ZDP. Zuzik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).