Re: Ukončení pracovního poměru na určito
Děkuji, ale když chci opravdu skončit, nic mi nebrání? Jen oznámím nadřízenému, že mi končí smlouva a já ji už nechci prodlužovat? Nic víc? Tři dny před koncem to oznámím a prostě odejdu? Nemůže mě nijak zastavit? Mockrát děkuji. Přeji krásný zbytek dne.
Re: Ukončení pracovního poměru na určito
To, co je ve smlouvě, platí. Když jste si se zaměstnavatelem smluvila, že Váš pracovní poměr bude trvat do 31.12.07, tak tím dnem taky skončí, i kdybyste zaměstnavateli předem neřekla vůbec nic. A naopak - kdyby Vás už zaměstnavatel nechtěl, také by neměl žádnou povinnost Vám to dát předem na vědomí.Ve smlouvě prostě stojí, že tím dnem pracovní poměr končí a hotovo a ani Vy byste se nemohla domáhat prodloužení. Ale pro jistotu si o tom obě strany mohou předem promluvit (nikde není dána závazná lhůta 3 dny) a pokud některá ze stran už nemá zájem, připomene druhé straně, že se blíží konec prac. poměru a že tedy skončí a že má být vystaveno potvrzení o zaměstnání.
Re: Ukončení pracovního poměru na určito
JE TO TAK.Pracovní poměr na dobu určitou,končí dnem,který je sjednán ve smlouvě. Poslední pracovní den odevzdáte zaměstnavateli jeho prac.pomůcky,a oznámíte mu,že dále nechcete pokračovat.Slušností je,oznámit nepokračování předem,aby zaměstnavatel,za Vás sehnal náhradu,není to však povinost!Pozor na jinak určenou dobu,např.za nemocného,mat.dovolenou,atd.,tam prac.poměr končí až návratem dotyčného,pokud se ze zaměstnavatelem nedohodnete jinak.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Lidé zjišťují, že jim „mizí roky“ do důchodu. Nová služba ČSSZ odhalila problém
Denisa se svou značkou Lahodný Benedikt vsadila na Instagram. Přišla o účet i obrat
Nábytek jak z Alenky v říši divů. Zuzana vyměnila kancelář za prach a piliny
Klempířův návrh na zrušení koncesionářských poplatků je paskvil, upozorňují úřady
Tuzemské cestovní náhrady se mimořádně zvýší, týká se to však jen vozidel na naftu
V Praze lze erotické letáky rozdávat jen u skládky. Darling Cabaret to zkoušel obejít
11. 12. 2007 8:23
Dobrý den, mám pracovní smlouvu na dobu určitou, dále už jí ale nechci prodlužovat. Pracovní smlouva se automaticky prodlužuje nástupem další den po ukončení že ano? Ale měla by se podepsat nová smlouva na další dobu určitou popř. na dobu neurčitou že? Ale co když mi prodlouží pracovní smlouvu bez mého podpisu? Slyšela jsem totiž, že to ve firmě, kde pracuji je obvyklé. A musím před oznámením, že už nechci prodloužit smlouvu něco podle zákona udělat? Vím, že mám dát nejpozději 3 dny před odchodem dát vědět nadřízenému. Je možnost, že by mě jakýmkoliv způsobem nadřízený nechtěl pustit či nějak donutit krz zákon, abych neodcházela? Mockrát děkuji za pomoc.