Hlavní navigace

Dodatečné přiznání DPH ano x ne

  • (neregistrovaný) 80.188.216.---

    18. 12. 2007 12:59

    V září jsme dodali odběrateli akciové spol. zboží, které si objednal po telefonu poštou na dobírku. V říjnu po odevzdání přiznání k DPH se balík vrátil nevyzvednutý a zákazník zboží již nechce. Můžu stornovat fakturu v měsící říjnu (při dodání obchodní společn. jde o zdanitelné plnění již předáním na poštu - dle mého výkladu a zdanitelné plnění bylo tedy uskutečněno, a když se zásilka vrátila udělám storno v běžném měsící)? Anebo podat dodatečné přiznání?
    Díky moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 12. 2007 17:31

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Dodatečné přiznání DPH ano x ne
      Pokud byl obchod uzavřen dle obchodního zákoníku (kupní smlouva dle § 409 a násl. Obch. z.) a ne občanského (výběr např. z katalogu a objednávka na dobírku občanem), pak je zboží dodané dnem předání prvnímu přepravci (§ 412 Obch. z. : Není-li prodávající povinen podle smlouvy dodat zboží v určitém místě, uskutečňuje se dodání zboží jeho předáním prvnímu dopravci k přepravě pro kupujícího, jestliže smlouva stanoví odeslání zboží prodávajícím.).
      Vystavíte dobropis a den zd. plnění je den, kdy se vám zásilka vrátila. Pokud nemáte jistotu, že vám dobropis odběratel potvrdí, pak vystavte dobropis pouze na základ daně bez DPH (účetní dobropis).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).