Hlavní navigace

Vložení závěrky do sbírky listin OR

  • (neregistrovaný) 89.24.5.---

    28. 12. 2007 11:37

    Ahoj,

    ráda bych se zeptala, jakým způsobem vkládáte účetní závěrky do sbírky listin obchodního rejstřiíku. Potřebuji nějaký nejjednodušší možný způsob.

    Stačí jim to poslat v pdf bez popisu? Nebo tam musíme ten podpis naskenovat? A nebo dokonce s elektronickým podpisem (ten přece zdaleka každý nemá). A jak se vůbec skenuje do pdf - nějak nám to nejde. Je na to nějaký freeware?

    A nebo jak se dá editovat pdf dokument, abychom tam vložili podpis? Máme jen freeware acrobat.... a tam to nejde...

    Nejjednodušší by bylo, kdyby jim to stačilo bez podpisu..... Stačí jim to????

    Díky všem za rady a názory

    M.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 12. 2007 11:50

      Věrka (neregistrovaný) 77.236.208.---

      Re: vložení závěrky do sbírky listin OR
      Mělo by to být naskenované s podpisem a dokonce i s razítkem FÚ.
      Lze to poslat e-mailem, ty mailový adresy jsou uvedený na jejich stránkách a bacha záleží i na velikosti souboru. Pokud nemáte Freeware acrobat dá se taky stáhnout na jejich stránkách.

    • 28. 12. 2007 17:08

      Monika (neregistrovaný) 89.24.5.---

      Re: vložení závěrky do sbírky listin OR
      Díky za radu, freeware acrobat máme. Když ale něco naskenuji, jde to uložit jenom jako jpg, tif a nebo png. Jak z toho udělám pdf? Navíc to po naskenování nevypadá nic moc - rozhodně ne jako, když udělám pdf dokument rovnou z účetního programu.... tak nevím.....

    • 29. 12. 2007 15:37

      xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

      Re: vložení závěrky do sbírky listin OR
      Třeba vám pomůže následující hromada řečí:
      Zveřejňování účetních závěrek (Výpis za zpravodaje SÚ)
      I.Obsah a rozsah – beze změn. Co uložit do sbírky listin je obsaženo v ustanovení ZoÚ § 21a a § 38i Obchodního zákoníku.
      Od 1.1.2007 vyhl. MF č. 562/006 Sb (je na (je na http://portal.justice.cz/ms) - definuje způsob provedení. Listiny do sbírky listin se podávají pouze elektronicky ve formátu PDF. (Elektronicky nelze zápis do OR, změna nebo výmaz zápisu – to lze jen na papíře).
      1.Každá listina se předává právě jako jeden PDF soubor. Nelze jednu listinu rozdělit na více PDF dokumentů, ani slučovat více listin do jednoho PDF dokum.
      2. Nesmí obsahovat informace, které nemají být zveřejňovány. Soud vrátí.
      3. PDF dokument nesmí obsahovat víc než 150 Kb na 1 stránku listiny. T.zn., že stostránková listina smí mít nevýš 15 MB.
      4. Je vhodné, aby to byla listina vytvořená z psaného textu, ne skenovaná.
      Jak převést vstupní dokumenty do PDF :
      http://en.wikipedia.org/wiki/List of PDF software
      5. listiny lze ověřit zaručeným elektronickým podpisem i nastavit jejich zabezpečení, nelze všakk omezit jejich plnohodnotné zobrazení nebo tisk.
      6. Soubory do velikosti 8 MB je možno předávat elektronickou poštou na podatelnu rejstř. Soudu. Pokud bude jejich velikost větší, pak jen na CD-R.

      Podle informací rejstř.soudu Brno, lze posílat zveřejňované informace na adresu: posta@ksoud.brn.justice.cz Tato zásilka nemusí být podepsána uznávaným elektronickým podpisem dle zvl.práv.předpisu.

    • 29. 12. 2007 22:12

      Pavel (neregistrovaný) 89.176.209.---

      Re: vložení závěrky do sbírky listin OR
      >
      >Třeba vám pomůže následující hromada řečí:
      >Zveřejňování účetních závěrek (Výpis za zpravodaje
      >SÚ)

      >4. Je vhodné, aby to byla listina vytvořená z psaného
      >textu, ne skenovaná.
      > Jak převést vstupní dokumenty do PDF :
      > http://en.wikipedia.org/wiki/List of PDF software
      >
      >

      Pokud mají slova "Je vhodné, aby to byla listina vytvořená z psaného textu, ne skenovaná." znamenat, že se má jednat o přímo o výstupy z účetního programu a textového editoru (tj. nepodepsaná účetní závěrka), tak se jedná o laický blábol programátora, kdysi uveřejněný na justici, který je opakovaně popírán, např. v Metodických aktualitách 10/2007 na str.50, které jsou vydávány Svazem účetních.

      Můžete konkretizovat ten Zpravodaj SÚ? Díky.

      Hezký večer!

    • 30. 12. 2007 0:54

      xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

      Re: vložení závěrky do sbírky listin OR
      >>
      >>Třeba vám pomůže následující hromada řečí:
      >>Zveřejňování účetních závěrek (Výpis za zpravodaje
      >>SÚ)
      >
      >>4. Je vhodné, aby to byla listina vytvořená z psaného
      >>textu, ne skenovaná.
      >> Jak převést vstupní dokumenty do PDF :
      >> http://en.wikipedia.org/wiki/List of PDF
      >>software
      >>
      >>
      >
      >Pokud mají slova "Je vhodné, aby to byla listina
      >vytvořená z psaného textu, ne skenovaná." znamenat, že se
      >má jednat o přímo o výstupy z účetního programu a
      >textového editoru (tj. nepodepsaná účetní závěrka), tak se
      >jedná o laický blábol programátora, kdysi uveřejněný
      >na justici, který je opakovaně popírán, např. v
      >Metodických aktualitách 10/2007 na str.50, které jsou
      >vydávány Svazem účetních.

      O případný blábol nezájem. Existuje něco, co se nazývá transport.
      >
      >Můžete konkretizovat ten Zpravodaj SÚ? Díky.
      >
      >Hezký večer!

    • 30. 12. 2007 9:35

      Pavel (neregistrovaný) 89.176.209.---

      Re: vložení závěrky do sbírky listin OR
      Neznám. Jak transport funguje? Díky za odpověď.

      Hezký den!

    • 30. 12. 2007 23:33

      Dáša D. (neregistrovaný) 89.176.187.---

      Re: vložení závěrky do sbírky listin OR
      Řešila jsem to v létě, telefonovala jsem na rejstřík a po konzultacemi s nimi jsem opravdu vytvořila export z účetního programu (bez podpisu). Měla jsem připojit tel. číslo, kdy měli nějaké výhrady. Neozvali se, tudíž neměli.

    • 29. 12. 2007 22:00

      Pavel (neregistrovaný) 89.176.209.---

      Re: vložení závěrky do sbírky listin OR
      S podpisem účetní závěrky souhlasím, ale razítko FÚ nevyžaduje žádný předpis, který bych znal. Pokud takový znáte, podělte se o info. Díky!

      Hezký večer!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).