Re: sleva na studenta+sleva na dítě
Pokud jste VŠ a je vám méně než 26 let, pak máte nárok oba.
Re: sleva na studenta+sleva na dítě
Souhlasím s Renatou. Pokud nejde o studium v celoživotním vzdělávání a je Vám do 26 let, pak Vy máte nárok na slevu na studenta na základě podepsaného prohlášení a doložení potvrzení o studiu a otec má nárok na slevu na Vás jako na vyživované dítě, pokud s ním žijete ve společné domácnosti a také na základě Vašeho potvrzení o studiu. To, že jste jeho zaměstnankyní, vůbec nevadí.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Kdy musí důchodci podat daňové přiznání a zdanit svůj důchod?
Stačilo pár úprav posudků pro invaliditu v počítači a lidé získali dávky
Kolové nápoje: Od lékárnických tajností k miliardovému marketingu
Pracujícím důchodcům se zas bude zvyšovat penze, sleva na pojistném jim navíc zůstane
Jediná chyba v přehledu může znamenat zbytečné tisíce navíc
Změna hlášení má háček. Všechny formuláře pojišťovnám se podávají dál postaru
3. 1. 2008 10:03
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, pracuji s tátou v jedné firmě na HPP a zároveň jsem studentkou VŠ a žiji s našima. A mz.účetní mi neuplatňuje nárok na slevu na studenta, ale tátovi uplatňuje slevu na dítě, je to tak správně? mně se zdá, že bych měla mít přednostně nárok já a tady jsem vyčetla, že máme nárok možná oba? Jak to tedy prosím přesně je? Děkuju za odpověď