Hlavní navigace

Oprava daň. přiznání

• (neregistrovaný) 80.79.22.---

5. 1. 2008 11:42

Dobrý den,
    od r. 2004 jsem FO a vedu jednoduchou DE přijmů a výdajů. V předchozích letech jsem uplatňovala výdaje ve skutečné výši, v přiznání za r. 2007 budu uplatňovat paušální výdaje.
    Pročítáním dosavadních příspěvků v diskuzi jsem nabyla dojmu, že jsem chybně zahrnovala do daňového přiznání za léta 2004-2006 i uhrazené pohledávky, vztahující se k 12. měsíci daného roku, ovšem uhrazené v lednu následujícího roku a rovněž tak i výdaje za 12. měsíc, zaplacené v lednu. V principu mám vše zdaněno, ale nejsem si jistá, zda bych uspěla u kontroly FÚ.
    Prosím o radu, jak v tomto případě postupovat, abych dala vše "do pořádku". Je vhodné v tomto případě podávat opravné daňové přiznání a je to možné provést zpětně i za všechny roky 2004-2006? Velice děkuji za rady!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 1. 2008 22:02

Jitka (neregistrovaný) 88.101.86.---

Re: Oprava daň. přiznání
      Opravné daňové přiznání se podává v případě, že opravujete řádné přiznání, ale do termínu odevzdíní tedy do 31.3. 20XY, což není váš případ. Pokud chcete něco urovnávat, pak se podává dodatečné daňové přiznání, kde jsou uvedeny pouze chybné položky, tak, aby se to spočítalo dle skutečného stavu.
      Otázka je, zda to má cenu. To totiž záleží na tom, jak to pojme kontrolní orgán. Ze zkušenosti vím, že dost záleží na lidském přístupu. Já osobně bych to nechala být a kontrole dala dobré chlebíčky, kafe, úsměv a ochotu spolupracovat....Pokud to chcete mít perfektně, pak chyby opravte.

• 6. 1. 2008 21:40

Jitka_D (neregistrovaný) 62.177.70.---

chlebíčky nic nevyřeší, pokud chcete mít klidné spaní, pak to opravte a podejte dodatečné za ty roky, je to sice dost práce, ale budete klidnější.

• 7. 1. 2008 10:46

Helena (neregistrovaný) 80.79.22.---

Děkuji Za Váš názor! V mém případě půjde opravdu o drobné opravy. Přesto bych ráda věděla, jak postupovat vzhledem k OSSZ a VZP, když dodatečným přiznáním změním příjmy a výdaje, změní se mírně i platby pojistného. A co v případě, že jsem čerpala v roce 2007 nemocenskou, která se vypočítávala z předchozích (nepřesných) přehledů. Je nutné se k tomu vracet a dorovnávat do správné částky?

• 7. 1. 2008 22:22

Jitka_D (neregistrovaný) 62.177.70.---

Na VZP a OSSZ by se měl pokud se změní daně, dát opravný přehled také. Pokud bude vyplacená nemocenská vyšší, budou chtít pravděpodobně vrátit přeplatek, ale v nemocenské se neorientuji, tak vám zde nemůžu poradit. Kdyby se to týkalo mě, zeptala bych se přímo na O.SSZ

• 8. 1. 2008 7:23

1234 (neregistrovaný) 194.212.232.---

pak se podává dodatečné daňové přiznání, kde
      >jsou uvedeny pouze chybné položky, tak, aby se to
      >spočítalo dle skutečného stavu.

to mluvíte o dph, nikoliv o příjmovce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).