Hlavní navigace

Slavná reforma ve zdravotnictví

• (neregistrovaný) 90.176.188.---

6. 1. 2008 13:17

Přijde Vám normální, když jdete k lékaři objednat se na plastickou operaci ruky se kterou se léčíte díky zanedbání lékařů při chemoterapii již více než rok (čekali jste až bude ruka v takovém stavu, aby bylo možné provést plastiku), že Vás z ordinace odešlou pro lístek za 30,-Kč, protože bez něj Vás ani nevezmou do ordinace?
    Dle mého názoru by v tomto případě neměla ani pacientka hradit.
    Sama má díky zanedbání lékařské péče nyní zdeformovanou ruku, která je stále ve špatném stavu a zřejmě bude mít doživotní nánsledky a ještě má od letošního roku za chybu lékařů platit.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 1. 2008 14:15

Lina (neregistrovaný) 80.188.231.---

Re: OT Slavná reforma ve zdravotnictví
      Bohužel mi to v současné době přijde normální, protože nic logického tu již delší čas nefunguje - a je jedno, jestli je u kormidla modrý pták, červená růže nebo cokoliv jiného. Humbuk je obrovský - lékaři, případně zdravotnická zařízení si reformu pravděpodobně flexibilně upravili - podle spousty ohlasů se platí už jenom za vkročení do zdrav. zařízení - dcera si šla na alergologii pro injekci (vyšetření probíhalo v říjnu 07) a taky zaplatila 30,- Kč, aniž se jí podívali alespoň do krku. Dost by mne zajímalo, jak budeme lékaře upozorňovat na to, že nejednají ve stanovených mantinelech...sama jsem si v loňském roce zažila spoustu bolestí se zuby, kdy lékařka na nich neshledávala nic, co by zasloužilo ošetření, nakonec se mi začala rozpadat čelist a tak jsem vyhledala čelistního chirurga, který mi doporučil okamžitě vytrhnout dvě osmičky,... jenže už jsem byla z místních zubařů hotová skoro na psychiatrii a tudíž jsem v ordinaci čelistního chirurga předvedla téměř hysterický výstup, že už nemám kam si jít ty zuby nechat vytrhnout, načež se smiloval a za šest týdnů mi je vyškubl.... pohoda, klídek, ale půl roku uplynulo, zuby drží pohromadě, ale chtělo by to opět kontrolu, ale kam? Takže koho z lékařů opravdu miluju, je šéf stomatologické komory. Jak mám dokázat, že jsem to "nezvorala" já? Fakt je, že třicet kaček nás asi nepoloží, ale načertí nás to, že z nás někdo dělá trouby, hazardéry nezodpovědné za vlastní zdraví,.... PS Neznáte někdo dobrého stomataloga v oblasti Brno - Třebíč? Nerada bych vyměnila ho... za kravěnec (omlouvám se, ale toto úsloví používala již moje babička a mezi námi, většinou měla "recht"). Pevné nervy přeji Vám i sobě -:)))))))))))))

• 6. 1. 2008 15:13

xy (neregistrovaný) 62.204.241.---

Pevné nervy přeji Vám i
      >sobě -:)))))))))))))

Já si myslím, že bychom si všichni navzájem měli popřát hlavně hodně zdraví - aby nikdo lékaře nepotřeboval.
      Dnes jsem měla snahu sledovat polední debatu na ČT, ale nedodívala jsem celé - jejich argumenty jsem nějak nemohla strávit....
      Hlavně, že se budou vybírat i poplatky za děti, které se právě narodily (pokud nebudou zcela zdravé, tak stráví v nemocnici nějaký čas, což je pro rodiče hrozně stresující a navíc dostanou účet - možná na to padne velká část porodného - o to možná politikům jde, aby naštvali lidi a peníze, které milostivě dají ihned dostali zpět = přerozdělili někomu jinému). Také se domnívám, že bude mnoho soudních sporů - proč by měl někdo hradit poplatky za pobyty po nemocnicích, lázních apod., když si onemocnění nezavinil? Např. byl účastníkem dopravní nehody, kterou zavinil někdo jiný, to, že by občan vysoudil na lékařích odškodnění za jejich pochybení - tomu nevěřím (nebo jen opravdu ve velmi ojedinělých případech). Zajímavé bude také léčení při pracovních úrazech - zda se poplatky budou proplácet.
      Také jsem zvědavá, zda za preventivní kontrolu u zubaře budu platit, kterou mám v příštích dnech absolvovat (určitě se dohadovat nebudu - 30 Kč mě opravdu nepoloží, ale když takto vyberou neoprávněně poplatky od stovek, tisíců pacientů - tak už to pěkná částka je).

• 6. 1. 2008 16:27

anonymous (neregistrovaný) 212.80.86.---

Zcela OT: Reforma zdravotnictví
      Ano, pro pacienty se rýsují 2 zcela nové problémy.
      Placení poplatků v případě poškození zdraví lékařem a při vší úctě k lékařům, tak víme, že pochybení se velmi špatně prokazuje a případný soudní spor je zcela nejistý - tedy jeho výsledek.

Druhý moment je vymáhání peněz v případě nezaviněného úrazu (autonehoda ap.), zvláště v případě nesolventnosti nebo neochoty zaplatit.

• 6. 1. 2008 17:28

12345 (neregistrovaný) 85.207.158.---

Re: Zcela OT: Reforma zdravotnictví
      Lina:
      Znám a mám naštěstí skvělou zubařku, ke které jdu cca za měsíc. Je opravdu nejlepší ze všech u kterých jsem se snažila kdy léčit, ale bohužel již má několik let naprosto plný stav a již nebere nové pacienty a navíc je stejně v Praze. Já osobně mám ze zubařú kvůli tomu co jsem si kdy vytrpěla panickou hrůzu a až u této lékařky ze mě opadává (ale i tak se bojím, i když k ní chodím již několik let).

Jinak co se týče těch 30,-Kč, tady nejde opravdu o nějakých blbých 30Kč (i když pro mnohé jsou i toto velké peníze), tady jde opravdu o princip. To, že má příbuzná se léčí s rukou více než rok a zavinili jí to lékaři je zcela zřejmé a lehce prokazatelné a vše je evidováno ve zdravotní dokumentaci. Možná si málokdo dovede představit jak může vypadat ruka po špatně aplikované chemoterapeutické léčbě, kdy je více než rok otevřená až na kost a nic nezabírá. Prostě mi přijde, že je to naprosto hnusné, když vidím jak s tím dotyčná trpí, nemůže od té doby ruku pořádně používat, má omezenou hybnost a velké bolesti a u na plastice má zaplatit poplatek jen za to, že se jde objednat na operaci, na kterou musí kvůli někomu jinému. Naše zdravotnictví je opravdu úžasné. Též jsem dnes sledovala otázky Václava Moravce a následně na ČT24, ale také jsem nedokoukala. A stejný případ je např. u těch autonehod, kdy to obvykle bývá tak, že nejvíce na to doplatí ti, kteří ji ani nezpůsobili a naše zdravotnictví si bude mnout kapsu, ale přitom nevěřím tomu, že by se něco změnilo na péči a přístupu zdravotnického personálu a na kvalitě poskytovaných služeb - a nechápu jak se tímto může někdo ohánět a myslet si, že mu to budou normální lidé baštit.

Ano, i já Vám všem přeji pevné zdraví a pokud možno co nejméně návštěv u lékařů.

• 6. 1. 2008 19:18

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Taky sem sledovala otázky VM.A je mi z toho blbě. Mám dojem, že min.zdravotníctví si neví rady s pány doktory(některými) a problémy s nimi si řeší přes pacienty. Jestli-že uvádějí důvod poplatků zneužívání léků a vysokou nemocnost, pak je to jednoznačně věc lékařů.Přeci lékař rozhoduje komu kolik a jakých léků napíše a koho uzná práce neschopným. Praktici i odborní lékaři často nebo téměř vždy podléhají farmaceutickým firmám a jejich nabídkám.To samozřejmě zatěžuje zdravotní systém.A tak, aby si nerozházelo pány doktory, ministerstvo přehodilo odpovědnost na pacienty v domnění, že když si budeme platit poplatky, lékaře
      donutíme k lepšímu hospodaření a zároveň lékařům přibudou peníze za poplatky a tak nebudou křičet,když se nebude tolik chodit lékaři, protože budou mít méně za body.Ještě bych pochopila, kdyby ty poplatky šly do zdravotních pojišťoven a nezůstávaly lékařům ,nemocnicím a lékárnám. Ale takhle se opravdu nic ve zdravotnictví nezmění. Ti kteří zneužívali systém ho budou zneužívat dál protože lékaři jim stejně vyhoví a jim ty peníze chybět nebudou.

• 6. 1. 2008 19:15

1234 (neregistrovaný) 81.19.12.---

Re: Slavná reforma ve zdravotnictví
      napadlo taky tu pacientku, že díky lékařům vůbec žije?

nic ve zlém, ale když je ví, že je to díky lékařům (tj. má o tom důkaz - rozsudek, vyjádření nemocnice, znalecký posudek apod.) tak má možnost to požadovat proplatit od viníka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).