Hlavní navigace

DAN z prijmu - trvaly pobyt SRN

  • (neregistrovaný) 85.70.102.---

    9. 1. 2008 16:26

    Dobrý den. chěla bych si ověřit.. Minulý rok 2007 jsem podnikala do poloviny února v ČR. Poté jsem činnost ukončila, všude nahlásila změnu - na FU, ŽU, VZP, OSSZ. ODstěhovala jsem se do SRN, kde mám trvalý pobyt od unora 07.
    1. Mohu podat daňové přiznání pouze v SRN?? Já myslím, že ano, podle smlouvy o zamezení dvojího zdanění...
    2. na OSSZ mi paní tehdy řekla, že pro ně jsem skončila, že ode mě již nic chtít nebudou.. Je to tak správně??
    3. na VZP mi řekla, že bude chtít, abych přišla s daňovým přiznáním, jenže jsem jí vysvětlovala, že ho mít nebudu, protože prostě ho podávat nebudu v ČR, ale v SRN... Může po mně někdo něco ještě chtít???
    Poctivě jsem zaplatila SP i ZP za leden i únor v Čechách - teda zálohy..

    díky předem za odpověd, ale je to džungle.. I na FÚ jsem dostala rozdílné info.. Někdo chtěl, abych podala daňové přiznábní již po ukončení činnosti, druhý chtěl abych ho podala v ČR nyní, třetí mi řekl, že v SRN, když tam bydlím.. Štve mi,že se v zákonech nevyznají ani ti, kdo je mají provádět.. A když jsem se zeptala, kde jako to danové přiznání mám podat, když jsem odhlášená a nebydlím tu - tak řekla, že to je divný případ...fakt super..

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2008 19:06

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: DAN z prijmu - trvaly pobyt SRN
      Vzhledem k tomu, že jste podnikala část roku v ČR, jistě jste zde realizovala příjmy. Současně jste ukončila činnost, takže nějaké vypořádání dle § 23/8 také přichází v úvahu. Zde zdaníte tuzemské příjmy - v řádném termínu.
      Jste pravděpodobně ten případ, kdy jste byla do února rezidentem ČR, v důsledku přestěhování jste se následně stala rezidentem DE. Do budoucna (do další změny) budete rezidentem DE.

    • 9. 1. 2008 21:21

      Pavlina (neregistrovaný) 84.147.83.---

      Re: DAN z prijmu - trvaly pobyt SRN
      >>Dobrý den. chěla bych si ověřit.. Minulý rok 2007
      >>jsem
      >>podnikala do poloviny února v ČR. Poté jsem činnost
      >>ukončila, všude nahlásila změnu - na FU, ŽU, VZP,
      >>OSSZ.
      >>ODstěhovala jsem se do SRN, kde mám trvalý pobyt od
      >>unora 07.
      >>1. Mohu podat daňové přiznání pouze v SRN?? Já
      >>myslím,
      >>že ano, podle smlouvy o zamezení dvojího zdanění...
      >>2. na OSSZ mi paní tehdy řekla, že pro ně jsem
      >>skončila, že ode mě již nic chtít nebudou.. Je to tak
      >>správně??
      >>3. na VZP mi řekla, že bude chtít, abych přišla s
      >>daňovým přiznáním, jenže jsem jí vysvětlovala, že ho
      >>mít
      >>nebudu, protože prostě ho podávat nebudu v ČR, ale v
      >>SRN... Může po mně někdo něco ještě chtít???
      >>Poctivě jsem zaplatila SP i ZP za leden i únor v
      >>Čechách - teda zálohy..

      Dekuji, to jste me nepotesil.. Netusim, kde budu danove priznani podavat, kdyz jsem v zahranici :-( Do Cech se mi kvuli tomu nechce..
      >>
      >>díky předem za odpověd, ale je to džungle.. I na FÚ
      >>jsem dostala rozdílné info.. Někdo chtěl, abych
      >>podala
      >>daňové přiznábní již po ukončení činnosti, druhý
      >>chtěl
      >>abych ho podala v ČR nyní, třetí mi řekl, že v SRN,
      >>když tam bydlím.. Štve mi,že se v zákonech nevyznají
      >>ani
      >>ti, kdo je mají provádět.. A když jsem se zeptala,
      >>kde
      >>jako to danové přiznání mám podat, když jsem
      >>odhlášená
      >>a nebydlím tu - tak řekla, že to je divný
      >>případ...fakt super..
      >Vzhledem k tomu, že jste podnikala část roku v ČR,
      >jistě jste zde realizovala příjmy. Současně jste ukončila
      >činnost, takže nějaké vypořádání dle § 23/8 také
      >přichází v úvahu. Zde zdaníte tuzemské příjmy - v řádném
      >termínu.
      >Jste pravděpodobně ten případ, kdy jste byla do února
      >rezidentem ČR, v důsledku přestěhování jste se
      >následně stala rezidentem DE. Do budoucna (do další změny)
      >budete rezidentem DE.

    • 17. 4. 2011 13:25

      Edith Malíková (neregistrovaný) 90.181.74.---

      Re: DAN z prijmu - trvaly pobyt SRN
      >>>Dobrý den. chěla bych si ověřit.. Minulý rok 2007
      >>>jsem
      >>>podnikala do poloviny února v ČR. Poté jsem činnost
      >>>ukončila, všude nahlásila změnu - na FU, ŽU, VZP,
      >>>OSSZ.
      >>>ODstěhovala jsem se do SRN, kde mám trvalý pobyt od
      >>>unora 07.
      >>>1. Mohu podat daňové přiznání pouze v SRN?? Já
      >>>myslím,
      >>>že ano, podle smlouvy o zamezení dvojího zdanění...
      >>>2. na OSSZ mi paní tehdy řekla, že pro ně jsem
      >>>skončila, že ode mě již nic chtít nebudou.. Je to tak
      >>>správně??
      >>>3. na VZP mi řekla, že bude chtít, abych přišla s
      >>>daňovým přiznáním, jenže jsem jí vysvětlovala, že ho
      >>>mít
      >>>nebudu, protože prostě ho podávat nebudu v ČR, ale v
      >>>SRN... Může po mně někdo něco ještě chtít???
      >>>Poctivě jsem zaplatila SP i ZP za leden i únor v
      >>>Čechách - teda zálohy..
      >
      >Dekuji, to jste me nepotesil.. Netusim, kde budu
      >danove priznani podavat, kdyz jsem v zahranici :-( Do Cech
      >se mi kvuli tomu nechce..
      >>>
      >>>díky předem za odpověd, ale je to džungle.. I na FÚ
      >>>jsem dostala rozdílné info.. Někdo chtěl, abych
      >>>podala
      >>>daňové přiznábní již po ukončení činnosti, druhý
      >>>chtěl
      >>>abych ho podala v ČR nyní, třetí mi řekl, že v SRN,
      >>>když tam bydlím.. Štve mi,že se v zákonech nevyznají
      >>>ani
      >>>ti, kdo je mají provádět.. A když jsem se zeptala,
      >>>kde
      >>>jako to danové přiznání mám podat, když jsem
      >>>odhlášená
      >>>a nebydlím tu - tak řekla, že to je divný
      >>>případ...fakt super..
      >>Vzhledem k tomu, že jste podnikala část roku v ČR,
      >>jistě jste zde realizovala příjmy. Současně jste
      >>ukončila
      >>činnost, takže nějaké vypořádání dle § 23/8 také
      >>přichází v úvahu. Zde zdaníte tuzemské příjmy - v
      >>řádném
      >>termínu.
      >>Jste pravděpodobně ten případ, kdy jste byla do února
      >>rezidentem ČR, v důsledku přestěhování jste se
      >>následně stala rezidentem DE. Do budoucna (do další
      >>změny)
      >>budete rezidentem DE.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).