Hlavní navigace

Skrytý prac.poměr v DPP

 • (neregistrovaný) 85.70.68.---

  10. 1. 2008 6:52

  Prosím máte někdo zkušenost s naprosto jasným prac.poměrem skrytým v DPP? Kdo na to může přijít, myslím při jaké kontrole? Přebírám mzdy, kde důchodce má sepsanou DPP na 10 hod.měs., mzda 25 tis. měs. V praxi jde o úkolovou mzdu, která je jasně dohledatelná (jedná se o výkon zubního laboranta) podle vykazovaných štítků jednotlivých lékařů. A ještě když dosáhne výše uvedené částky, přesouvá se mu část úkol.lístků do dalšího měsíce - a v prosinci je pak do dohody připsáno, že odpracoval 35 hodin a pak i vyšší částka - která vyjde.
  Mám z toho trošku hrůzu, ale nechtějí přistoupit na nic jiného. Pro letošek je tam max. 150 hod. ročně a odměna xx % z odvedených zakázek (výkonů), takže mzda bude podle skutečně odvedených výkonů a hodiny rozložené (8-15 měs.)
  Důchodce dělá denně a někdy má za měsíc i vyšší výkon - tedy i mzdu, než-li zaměstnanec na HPP.
  Díky za názory.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 1. 2008 9:57

   a. (neregistrovaný) 88.103.84.---

   Re: skrytý prac.poměr v DPP
   Při posledních kontrolách na OSSZ mi po DPP šli jak ďasi, dřív chtěli vidět jen výkaz o celkovém počtu hodin, aby se nepřešvihl limit. Pracovnice mi sdělovala, že se jim množi případy, kdy zpětně firmě neuznají DPP a dopočítají jim pojistné, které mělo být odvedené + penále + pokuta. A jestliže má onen pán sepsanou 1 DPP na 10h měsíčně, je to jasně opakující se činnost a měla by být sepsána minimálně DPČ. Při takovéhle mzdě ( 2.500,-/hodinu ) si můžete být jistá, že na to sociálka skočí a navíc bude porovnávat hodinovou mzdu s ostatními zaměstnanci. DPP je Dohoda o provedení práce - jedné konkrétní, nahodilé, na kterou firma nemá zaměstnance a potřebuje ji vyjímečně.
   Docela bych se toho bála, už to není, co bývalo, dobře zpracovaný papír nestačí.
   Hodně zdaru
   Alča

  • 10. 1. 2008 10:12

   pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

   Re: skrytý prac.poměr v DPP
   DPP je Dohoda o provedení práce - jedné
   >konkrétní, nahodilé, na kterou firma nemá zaměstnance a
   >potřebuje ji vyjímečně.

   Toto už dávno neplatí. DPP může být i na opakovanou činnost, limit je jen v hodinách za rok.
   Problémem může být ta výše odměny, to je pravda, protože úředník sociálky má vždy pravdu. Změnit jeho rozhodnutí je náročný a dlouhodobý proces, který se asi těžko povede, protože nadřízený orgán ho podrží.

   >Docela bych se toho bála, už to není, co bývalo, dobře
   >zpracovaný papír nestačí.
   >Hodně zdaru
   >Alča

  • 10. 1. 2008 10:18

   a. (neregistrovaný) 88.103.84.---

   Re: skrytý prac.poměr v DPP
   A.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).