Re: DPČ u více zaměstnavatelů
To není tak docela pravda, že nikdo nic nebude zkoumat. Z DoPČ se odvádí i ZP, takže Vy si musíte zvolit "hlavního" zaměstnavatele a ten bude zjišťovat (pokud u něho nesplníte podmínku minim. VZ ZP), zda v součtu u všech zaměstnavatelů tuto podmínku splníte. Jinak byste musel doplácet ZP prostřednictvím zaměstnavatele alespoň z MVZ. To se týká, pokud není za Vás plátcem ZP i stát. Také můžete mít podepsané daň.prohlášení jen u jednoho zaměstnavatele.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Dohlášení údajů zaměstnance: Videonávod radí, jak na to krok po kroku
Kdy musí důchodci podat daňové přiznání a zdanit svůj důchod?
Stačilo pár úprav posudků pro invaliditu v počítači a lidé získali dávky
Kolové nápoje: Od lékárnických tajností k miliardovému marketingu
Pracujícím důchodcům se zas bude zvyšovat penze, sleva na pojistném jim navíc zůstane
Jediná chyba v přehledu může znamenat zbytečné tisíce navíc
10. 1. 2008 12:40
Dobrý den, je možné mít uzavřenu dohodu o pracovní činnosti u více zaměstnavatelů, jestliže u každého splním podmínku max. úvazku 4 hod. denně? Nikdo tedy už pak nebude zkoumat, jestli tedy mám uzavřen HPP na 8 Hod. denně, u toho stejného DPČ na 4 hod. denně (na jiný výkon práce) a u dalšího zaměstnavatele DPČ na 4 hod. denně?
Děkuji
J.