Hlavní navigace

Přecenění závazku v cizí měně

  • (neregistrovaný) 62.177.73.---

    24. 3. 2008 16:48

    Vedu DE, k 31.12.2007 mám závazek v cizí měně, používám pevný kurs ČNB. Jsem povinna tento závazek přecenit kursem ČNB k 31.12.2007? Ovlivňuje mi toto přecenění daň z příjmu? Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 3. 2008 16:52

      HV (neregistrovaný) 85.71.122.---

      Re: Přecenění závazku v cizí měně
      Přestože jde o DE? Nemám příjem peněz a přesto budu započítávat třeba kurzovou ztrátu do výdajů? Nepřepočítávají pouze ti, co vedou účetnictví?

    • 24. 3. 2008 16:56

      Jaromír (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: Přecenění závazku v cizí měně
      § 38
      (1) Pro daňové účely, s výjimkou uvedenou v odstavcích 2 až 4, se používají kursy devizového trhu vyhlášené Českou národní bankou uplatňované v účetnictví 20) poplatníků. Pokud poplatník nevede účetnictví, použije s výjimkou uvedenou v odstavci 2, jednotný kurs, nevyužije-li kursy devizového trhu uplatňované podle zvláštních právních předpisů o účetnictví.20) Tento kurs se stanoví jako průměr směnného kursu stanoveného Českou národní bankou poslední den každého měsíce zdaňovacího období. V případě, že se daňové přiznání podává v průběhu zdaňovacího období, použije se směnný kurs k datu uskutečnění jednotlivých příjmů a výdajů nebo průměr směnného kursu stanoveného Českou národní bankou poslední den každého měsíce části zdaňovacího období, za kterou se daňové přiznání podává.
      (2) Při přepočtu daně z úroků (úrokového příjmu) plynoucích v cizí měně z vkladového účtu, běžného účtu, který není podle podmínek banky určen k podnikání, a z vkladního listu, z nichž je daň vybírána zvláštní sazbou podle § 36, se použije směnný kurs vyhlášený Českou národní bankou ke dni připsání úroků ve prospěch poplatníka. Takto vypočtená daň se nezaokrouhluje.

    • 24. 3. 2008 16:59

      HV (neregistrovaný) 85.71.122.---

      Re: Přecenění závazku v cizí měně
      OK, díky, zas jsem chytřejší:-)))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).