Hlavní navigace

Platba do"fondu oprav" je výdajem v DE?

  • (neregistrovaný) 193.179.220.---

    15. 5. 2008 16:31

    Pavle děkuji moc za Vaše reakce. Samozřejmě máte pravdu, že i zaplacená záloha na opravu je výdajem, špatně jsem se vyjádřil. Ovšem to další je skutečně rébus. Platbu do fondu oprav-(záloha na opravy, ale i technické zhodnocení domu) nemohu dávat do výdajů, protože třeba v daný rok, se žádná oprava neuskutečnila. Až se např. po nashomáždění dostatečného množství financí za 4 roky opraví střecha, tak výdaje za předchozí 3 roky opět nemohu uplatnit, protože byly zaplaceny v předešlých zd. obdobích. Nevím jak z toho a co jsem se ptal, tak neví nikdo. U SVJ je to těžké s plánováním rezervy změnami v rozhodování. Paušál 30 % není výhodnější vzhledem k vyšší ceně bytů a z toho plynoucích odpisů převyšujících výrazně daný paušál. Děkuji moc za veškeré reakce.

    S pozdravem Ivo Musil

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 5. 2008 1:51

      Pavel (neregistrovaný) 78.102.208.---

      Re: platba do"fondu oprav" je výdajem v
      S Vaším názorem: "Platbu do fondu oprav-(záloha na opravy, ale i technické zhodnocení domu) nemohu dávat do výdajů, protože třeba v daný rok, se žádná oprava neuskutečnila." nesouhlasím.

      Jak by jste daňově posoudil situaci, když ve 12/2007 jste v DE poslal zálohu na zboží, které jste obdržel v 1/2008? Daňový výdaj je v roce 2007. Nejsme přeci v (podvojném) účetnictví.

      Stejně pokud v 2006,2007 zaplatíte zálohu na opravy (fond oprav je fakt blbost, prosím nepoužívejte ho) a oprava se provede až v roce 2008, tak nevidím důvod, proč neuznat daňové výdaje za roky 2006 a 2007.

      Pokud takový důvod najdete v ZDP, napište ho.

      Jak jsem již psal, problém se koncentruje do prokázání, kolik z celkové platby na dlouhodobou zálohu je určeno na opravy a kolik na technické zhodnocení. Podkladem by mělo být rozhodnutí shromáždění SVJ o výši příspěvku na správu domu podle § 15 ZoVB.

      Ale jste v oblasti SVJ a tam je mnoho nejasností, u SVJ je to vlastně normální:-))

      Hezký den!

    • 25. 9. 2008 22:45

      Zajda (neregistrovaný) 88.81.67.---

      Re: platba do"fondu oprav" je výdajem v
      >>Pavle děkuji moc za Vaše reakce. Samozřejmě máte
      >>pravdu, že i zaplacená záloha na opravu je výdajem,
      >>špatně
      >>jsem se vyjádřil. Ovšem to další je skutečně rébus.
      >>Platbu do fondu oprav-(záloha na opravy, ale i
      >>technické zhodnocení domu) nemohu dávat do výdajů, protože
      >>třeba v daný rok, se žádná oprava neuskutečnila. Až se
      >>např. po nashomáždění dostatečného množství financí za 4
      >>roky opraví střecha, tak výdaje za předchozí 3 roky
      >>opět nemohu uplatnit, protože byly zaplaceny v předešlých
      >>zd. obdobích. Nevím jak z toho a co jsem se ptal, tak
      >>neví nikdo. U SVJ je to těžké s plánováním rezervy
      >>změnami v rozhodování. Paušál 30 % není výhodnější
      >>vzhledem k vyšší ceně bytů a z toho plynoucích odpisů
      >>převyšujících výrazně daný paušál. Děkuji moc za
      >>veškeré reakce. S pozdravem Ivo Musil
      >
      >S Vaším názorem: "Platbu do fondu oprav-(záloha na
      >opravy, ale i technické zhodnocení domu) nemohu dávat do
      >výdajů, protože třeba v daný rok, se žádná oprava
      >neuskutečnila." nesouhlasím.
      >Jak by jste daňově posoudil situaci, když ve 12/2007
      >jste v DE poslal zálohu na zboží, které jste obdržel v
      >1/2008? Daňový výdaj je v roce 2007. Nejsme přeci v
      >(podvojném) účetnictví.
      >Stejně pokud v 2006,2007 zaplatíte zálohu na opravy
      >(fond oprav je fakt blbost, prosím nepoužívejte ho) a
      >oprava se provede až v roce 2008, tak nevidím důvod,
      >proč neuznat daňové výdaje za roky 2006 a 2007.
      >Pokud takový důvod najdete v ZDP, napište ho.
      >Jak jsem již psal, problém se koncentruje do
      >prokázání, kolik z celkové platby na dlouhodobou zálohu je
      >určeno na opravy a kolik na technické zhodnocení.
      >Podkladem by mělo být rozhodnutí shromáždění SVJ o výši
      >příspěvku na správu domu podle § 15 ZoVB.
      >Ale jste v oblasti SVJ a tam je mnoho nejasností, u
      >SVJ je to vlastně normální:-))
      >Hezký den!

      Vy se zminujete o DE, ale jako fyzicka osoba, ktera pronajima byt v os.vl. mejde o DE. Tato osoba ma vest zaznamy, takze nikoliv DE.
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).